Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося щоп’ятниці у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Попередні випуски можна прочитати у архіві.
Якщо ви хочете розповісти про листи друзям (за що я буду дуже вдячна), сторінка з формою підписки знаходиться за посиланням.
Соцмережі:
Телеграм-канал: https://t.me/toytakeorg
Twitter: https://twitter.com/toytakeorg
Facebook: https://www.facebook.com/toytakeorg
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Саундтрек тижня: Skeler — Tel Aviv (Spotify).
Як ти?
Важко сказати. Взагалі добре, але враження, ніби день бабака. Тиждень минув, як намагаєшся згадати, що було цікавого — не можеш. Побут та якась звичайна метушня.
Пропустила книжковий клуб через особисті справи, але книжку все одно дочитаю, бо дуже цікаво. Зараз це ‘Ловець невинних душ‘ Донато Каррізі. Я не знавець детективів і читала їх дуже мало, але цей здається мені хорошим та якісним, якщо так можна сказати про художній твір :) Він не нудний та не передбачуваний, мені справді хочеться дізнатись, чим все закінчиться. Всі місця та пам’ятки, які згадуються автором, існують насправді, тому тепер маю маршрут по Риму з обов’язковими точками для відвідування.
Була з чоловіком у ботанічному саду, щасливі підписники мого інстаграму могли насолодитися мільйоном сторіз після цього візиту. Вперше побачила ботсад після дощу, пахне просто неймовірно і все таке гарне, що я не можу. Дивуюсь, як він змінюється від сезону до сезону. Приходиш і кожного разу бачиш щось нове.
Не пропускаю тренування, дуже пишаюсь собою. У мене їх два з половиною, як я жартую. Два повноцінних та є ще маленьке, на півгодинки. Якщо не виходить зробити ось це, на півгодинки, це нічого, вважаю його додатковим. Але два повноцінних на тиждень обов’язково повинно бути. Хоча за почуттями мені подобається, коли їх два з половиною, тому що немає великої паузи між тренуваннями і ще це корисно, я відчуваю, що тіло мені дякує за турботу. Займаюсь хаду онлайн у групі, тобто мені потрібно підготуватися та включитись у певний час. Але хочу ще додати barre на вихідних, займатись самостійно з відеозаписами. Поки що моєї сили волі не вистачило на реалізацію цього задуму :)
Коли на основні тренування не хочеться йти, згадую слова нашого тренера: ‘Хто кому хазяїн?‘ Я керую своїм тілом, а не навпаки, тому можу поставити його на килимок і приділити всього лише одну годину руху та навантаженням після того, як сиділа за ноутбуком вісім годин. Головне — нагородити себе після, щоб мозок знав, що це все не даремно, а заради чогось приємного або смачного.
Два дні поспіль у Дніпрі були вибухи. Лякаюсь дуже кожного разу, у четвер аж до сліз, настільки страшно чути звук вибуху відносно недалеко. Ми в порядку та з цілими вікнами, але не всім так щастить. І дуже шкода загиблих. Зруйноване відбудуємо, а от життя та здоров’я постраждалим ніхто не поверне.
Книжечки
Для наступного книжкового клубу вибрали ‘Називай мене своїм ім'ям‘ Андре Асімана. Я дивилась фільм, тому із задоволенням прочитаю книгу, щоб порівняти їх. Замовила у папері. Разом з цією книжечкою матиму ‘Вересову Міль‘ Оксани Були, про яку розповідала у попередньому листі та ‘Саудаде‘ Андрія Любке, тому що треба було набрати певну сумму замовлення для безкоштовної доставки у поштомат та участі у розіграші річного запасу книг. А ‘Саудаде‘ лежала у вішлісті Книгарні Є та підходила за вартістю.
Звільнила вішліст ще трохи, коли придбала кілька книжок у Yakaboo. Не дуже люблю цей магазин, але маю декілька сертифікатів від колег, які отримувала на свята. Зазвичай використовую Yakaboo, щоб знайти книжку, подивитись, хто у неї видавець, піти на сайт видавця і замовити її там :) Мені здається, що так видавництва заробляють більше.
UPD: Оновлюю цей блок, щоб сказати, що не даремно не люблю Yakaboo, можливо ви вже знаєте, що стався скандал з їх СЕО (вже колишнім) Іваном Богданом. Він сказав, що на сайті купують книжки переважно жінки, витрачаючі кошти, які заробили чоловіки. За посиланням можна почитати деталі. Сьогодні він пішов з посади, що репутаційно правильно, але не виправить мого відношення. Використаю сертифікати і більше не буду підтримувати Yakaboo гривнею, прислухатися до власної інтуїції було слушно.
Отже, вибрала дві книжки улюбленої Віхоли: ‘Рослини-прибульці‘ Олексія Коваленко (про нього і Довколаботаніку розповідала трохи у другому листі) та ‘104 дні без поліетилену‘ Маріанни Бойко. Третьою стала ‘Про що ми говоримо, коли говоримо про книжки‘ Лії Прайс. А на решту набрала різних відомих українських творів, наприклад ‘Тіні забутих предків‘ Михайла Коцюбинського, ‘Енеїду‘ Івана Котляревського, ‘Захара Беркута‘ Івана Франка тощо. Мені подобається знати, що навіть такі твори, які вже є класикою, я придбала офіційно. Тим більше, що купляла електронні книги, у них дуже помірна ціна, тому моя ‘решта‘ заважила аж на дев’ять книг, сім з яких по одній гривні.
Вишибанки
Якщо у вас є можливість та бажання донатити, впевнена, що ви також потопаєте у запитах та проханнях у соціальних мережах. На жаль, всім відразу допомогти неможливо, тому треба обирати.
Я для різноманіття кожного місяця влаштовую собі різні способи донатити: можна округляти суми у банках, можна брати участь у розіграшах та/або аукціонах, можна кидати маленькі донати, але всім, кого бачиш у стрічці. Можна донатити за тематиками: тільки на збори на тварин, а потім тільки на збори на теплики, а потім… Багато чого можна.
Є кілька волонтерів та організацій, яких підтримую постійно, бо довіряю, інші — імпульсивно. Регулярні донати обраним волонтерам стала робити після вивчення цього посту в Instagram. Запам’ятала, що навіть невеликі, але регулярні перекази можуть допомогти волонтерам планувати закупівлі. Для зручності можна оформити автоматичній щомісячний платіж.
Також переказую на армію або благодійність всі бонуси/кешбеки тощо, які маю. Зараз така опція є у всіх великих мережах продуктових магазинів, сервісів кешбеку, банках тощо. Навіть якщо у вас немає змоги переказувати кошти, можна знайти інший спосіб комфортної для вас підтримки. І не віддавайте останнє, в першу чергу піклуйтесь про свою безпеку та найближче майбутнє.
До чого я вела. Є сервіс, який збирає інформацію про різні збори, що зараз проводяться і викладає на одній сторінці. Дуже зручно. Заходиш і відразу бачиш, на що збирають, можна відсортувати банки за наповненістю або потребами. Тому якщо хочете відправити Франка на фронт, користуйтесь: https://vyshybanky.com/
Опера, яку ніхто не чув
У попередньому листі розповіла вам про петицію щодо субтитрування офіційних звернень посадовців. Якщо ви ще не підписали її, але хочете, залишаю посилання ще раз.
Хочу вам розповісти про один із найулюбленіших проєктів, який стосується людей, що втрачають слух. На диво, я дізналась про нього не тоді, коли він відбувався, а пізніше, коли переглядала список нагород SABRE Awards EMEA. Люблю я його через силу впливу: досі пам’ятаю відчуття під час перегляду ролика. Щойно подивилась його і заплакала знов, хоча вже пройшло багато часу і я знаю, що в ньому відбувається.
Проєкт «Тиха опера» був реалізований агенцією Gres Todorchuk та організацією «Відчуй» спільно з Національною оперою України. За посиланням опис проєкту, а нижче соціальний ролик, який мене так розчулив. Він має вбудовані субтитри українською.
До речі, тільки зараз помітила серед глядачів чаклунку такмеду Тату, відео про яку розміщувала у цьому листі.
«Відчуй» та Gres Todorchuk також створили Зіркову Абетку, щоб популярізувати вивчення жестової мови. Я сама не знаю жестову мову, і мені соромно за це. Обіцяю вивчити. При цьому хочу, щоб у магазинах та закладах був персонал зі знанням жестової мови, адже тоді будь-яка людина зможе зайти і без перешкод зробити покупку або замовлення.
На завершення теми пропоную допис від inverium.platform про жестову мову, який сподобався:
Be My Eyes
Давно користуюсь застосунком Be My Eyes, він дозволяє допомагати незрячим. При реєстрації я вказала, що володію українською та російською, але ще жодного разу мене не з’єднували з російськомовними користувачами.
Коли незрячій людині потрібна допомога, вона робить виклик через застосунок. Його отримують всі волонтери, тому якщо ви трохи забарились і відповіли пізніше, ніж інший волонтер, то побачите на екрані відповідне повідомлення. Нічого страшного, це означає, що людині вже допомагають.
Коли ви приймаєте виклик, це відбувається як звичайний відеозвонок. Прохання можуть бути різні: одного разу ми разом шукали купюру, яка впала, людина на тому боці поступово водила смартфоном над підлогою, щоб я її бачила, а я казала, є вона там або ні. Знайшли :) Ще було прохання подивитись програму телепередач і сказати, о котрій годині буде певна передача. Я погуглила і відповіла.
Звонки поступають доволі рідко, тому зовсім не обтяжують, ба навіть більше — дають відчуття, що ти корисний і комусь сьогодні допоміг.
Стрімери
Вивчаю світ українських стрімерів, хочу розповісти про канал, який дивлюсь найчастіше. HUMAN має декілька проєктів, для себе основним я вважаю HUMAN WASD Games і завжди тицяю на play, коли бачу нове відео у стрічці. Здивована, що у нього лише 25 тисяч підписників (хоча для українського ютубу це значна кількість), адже харизма та подача у чувака що треба.
Нижче найпопулярніше відео на момент написання листа (і ви бачили, який там портрет Цирі на тлі? Уф.):
Ще знайшла Ірцю Барвисту, вона має небагато відео і в основному по Sims, у який я жодного разу в житті не грала. Але все одно підписалась, тому що її дуже приємно дивитись:
Рубрика для жартів або гарних картиночок
Як видалити лист з категорії Реклама в Gmail
…чи куди він там у вас потрапляє.
Вже декілька людей поскаржились мені на те, що мої листи Gmail відфільтровує та пхає у якусь не релевантну категорію. Я не помічала, тому що не користуюсь категоріями, у мене вони вимкнені, а пошту сортую за власними фільтрами та ярликами. Тому дякую всім, хто поскаржився, адже це свідчить про те, що проблема не локальна і можливо, я допоможу вам короткою інструкцією. І собі, тому що більше людей будуть відразу бачити мої листи у Inbox, а не деінде :)
По-перше, самі категорії можна просто сховати, треба піти у Налаштування — Мітки — Категорії і всюди натиснути ‘сховати‘:
По-друге, можна зробити радикально і заборонити пошті надавати певну категорію всім листам з моєї адреси. Треба зайти у сам лист, натиснути три крапочки і зайти у пункт ‘Фільтрувати схожі повідомлення‘:
Далі ‘Створити фільтр‘:
І далі обрати ‘Класифікувати як Основні‘. Якщо оберете ‘Також застовувати фільтр для ланцюжків повідомлень, які відповідають критерію‘, всі листи з обраної адреси змінять категорію.
І натискаєте ‘Створити фільтр‘. Також можна зайти у лист і просто натиснути ‘Не промоакції‘ у лівому кутку, але я не впевнена, що це спрацює і для наступних листів. Можна перевірити.
Будь ласка, кажіть, якщо вам щось не зручно, я роблю розсилку для того, щоб вам було приємно її читати. Написати мені можна у відповідь на будь-який лист або у телеграм @bonbuvi
Подкасти
Цього тижня можу рекомендувати два випуски.
Перший — це епізод ‘Вуса Гоголя‘ з Марком Лівіним, письменником та співзасновником The Village. Обговорювали книгу ‘Доця‘ української письменниці Тамари Горіха Зерня. Вийшла відверта розмова про почуття та рефлексії хлопців під час війни, їхні спогади про події 2014 року та враження від роману.
Випуск не має розшифровки або текстової версії.
Другий — епізод The Ezra Klein Show під назвою Why Russia Is Losing the War in Ukraine. Мені було важко слухати, я погано сприймаю англійську на слух, тому зрозуміла загальні тези, а не кожне слово. Але випуск має текстову версію, тож я пробіглась ще по ній, щоб з’ясувати моменти, які не зрозуміла під час прослуховування.
Езра запросив Andrea Kendall-Taylor, директорку програми трансатлантичної безпеки Центру нової американської безпеки. Андреа нещодавно повернулась з Києва. Мені сподобалось, яка вона обізнана у питаннях, які задавав Езра і як відверто поділилась своїми враженнями про те, що відбувається на фронті, розповіла, які, на її погляд, основні помилки путіна та чому росія програє цю війну.
Текст доступний за посиланням.
Підтримка розсилки
Буду залишати у цьому розділи реферальні посилання та усілякі монобанки, за допомогою яких можна підтримати розсилку.
Refind: сервіс відправляє кожного дня посилання на статті за вибраними темами. Теми, кількість щотижневих листів та час отримання ви обираєте самостійно. Посилання для реєстрації: https://refind.com/toytake?invite=b26c0c5e6b
DuoCards: застосунок для вивчення англійських слів методом інтервальних повторень. Якщо зареєструєтесь за посиланням, отримаєте місяц преміум-доступу: https://app.duocards.com/i/e3844e0bf2ad
Reclaim: сервіс, за допомогою якого я керую своїми календарями та розкладом. Посилання для реєстрації: https://reclaim.ai/r/s/PnKnF
iTalki: сервіс для пошуку вчителя іноземної мови. Якщо зареєструватися за посиланням, ви отримаєте 5$ на рахунок для сплати уроків: https://www.italki.com/i/ref/GdfGec
Триста, тридцять, три
І знову стендап в рекомендаціях, цього разу Сергій Степанисько. Смішно, дотепно, дуже артистичний комік. Точно пам’ятаю, що вже десь його бачила, але не можу згадати, де саме. Тому просто вирішила насолодитись виступом. Якісний, не пересічний гумор.
Обережно: присутня нецензурна лексика.
Випуск не має вбудованих субтитрів, але має автоматичні, створені YouTube.
Міні-новини
Склала сертифікацію GA4, нарешті. Повісила папірець в профілі LinkedIn, на куражі вирішила пройти ще тест від самого LinkedIn і несподівано для себе пройшла, тепер маю якийсь там бейджик, який будуть бачити рекрутери у навичках профілю. Враховуючи, що тест був тільки про Universal Analytics, якій недовго залишилось, сенсу від того бейджику мало.
Скласти сертифікацію допоміг ось цей невеличкий курс (безкоштовно, англійська, є субтитри) та відкрита поруч вкладка з тестовим акаунтом GA4 від Google, дивилась ручками у потрібний розділ, про який шла мова у питаннях.Поки складала сертифікацію, зробила собі аналітику для поштового сервісу, тому тепер бачитиму, скільки людей ходить по сторінці https://toytakeorg.substack.com/ Але аналітика все одно доволі обмежена, коли ти не маєш доступу до коду, тому я не відмовляюсь від бажання зробити собі сайт.
Довго ношу в собі ось які роздуми. Коли я відмовлялась від російського контенту, то був момент, коли мені здавалось, що я буду шкодувати і не знайду альтернатив. Пф. Звичайно, це повна маячня. У нас є все. Я знаходжу такі скарби, що вистачить ще на 100 листів цікав’ярні. І вже не шукаю ‘альтернатив‘, а просто радію, які у нас класні митці та блогері, яка чудова музика, книги, скільки цікавого я вже знаю і скільки ще мені належить відкрити. І ще бачу, що можу і хочу робити контент українською для своїх, аби було натхнення і бажання. Дуже тішусь від цієї думки.
Якщо вам раптом треба терміново дати своєму вчителю англійської свіжі цифри по втратам росії, а вірне посилання ніяк не знаходиться, то ось воно: https://www.minusrus.com/en А то я хвилини півтори під час уроку витратила на пошуки.
Еко-покупки
Продовжую свій рейд крамничками. Отримала два замовлення, обидва у магазинах, на які я тисячу років підписана і до цього нічого там не купляла з невідомих навіть для мене причин. Classic.
Перший — це newnorm.store. Власниця зараз розпродає склад, тому ціни нижче, ніж зазвичай, на багато позицій значні знижки. Я обрала набір для прибирання, ватні палички та усіляки штуки для дівчат.
Стараюсь купувати тільки те, у чому маю потребу, не робити зайвих покупок навіть з гарними пропозиціями та знижками. У цьому магазинчику ще є класні чашки, але у мене вже є чашка, тому стрималась від придбання ще однієї завдяки свої титановій силі волі :D
Другий — це ufavori.com. Вони виробляють туалетний папір з макулатури. І коробка, і пакування без пластику. Сам папір не відбілений, звичайно, також він повністю біорозкладний.
При цьому і сайт, і пакування з гумором. Наприклад, вони поклали одну упаковку, на якій написано, що відкрити у випадку аварійної ситуації :) А на кожній упаковочці з набору написано ‘Ти мій Джавелін, я твій Байрактар‘. Мі-мі-мі.
У якій ще розсилці ви прочитаєте про туалетний папір, га? :D Найкращі листи у світі.
skybambi
Наостанок ось вам гарний канцелярський профіль. Я обожнюю канцелярію і все, що з цим пов’язано. Цей профіль слугує натхненням для мене вже кілька років, не відписалась від нього навіть під час війни, коли не могла дивитись ні на що з мирного життя.
https://www.instagram.com/skybambi/
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page
United24: https://u24.gov.ua/
Нагадаю про Вишибанки: https://vyshybanky.com/
Все буде Україна 🇺🇦