#тойтаке. Лист №2
Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося щоп’ятниці у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Дякую вам за увагу до першого листа, ваші теплі коментарі, повідомлення та побажання. Було дуже приємно розпочати цей шлях з такою підтримкою 💚 Якщо ви підписалися нещодавно, попередній випуск можна прочитати за посиланням.
Саундтрек тижня: Karoon, Схожа — Замету (Spotify).
Соціальні мережі
Створила соціальні мережі для розсилки. Поки що там немає багато інформації, чомусь за час паузи між розсилками я втратила звичку постійно щось постити, найактивнішим залишився тільки Instagram. Тому якщо вам зручно отримувати новини про розсилку у месенджерах чи соцмережах, ласкаво прошу. Планую наповнювати їх не тільки анонсами листів, а й іншою інформацією, яка не пасує формату повноцінного випуску.
Телеграм-канал: https://t.me/toytakeorg
Twitter: https://twitter.com/toytakeorg
Facebook: https://www.facebook.com/toytakeorg
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Книжкові клуби
Обіцяла розповісти вам враження про книжкові клуби. Але прикол у тому, що я на обидва не потрапила. Відвідати офлайн-клуб завадили сімейні обставини, тут питань нема, буду чекати наступної зустрічі. Домовилися читати ‘Сім смертей Евелін Гардкасл‘ Стюарта Тьортона.
А от з Litosvita незрозуміло. Для участі потрібно було заповнити Google-форму. Я очікувала, що на вказаний email надійде посилання на Zoom. Але нічого не надійшло. Зустріч на Facebook також порожня. На коментар у Facebook мені не відповіли. Навіть не знаю, відбулася вона чи ні. У мене є припущення, що я помилилась у написанні email. Але якщо ні, то дуже прикро, що немає ніякого зворотнього зв’язку чи пояснення. Єдине, що тішить — книга Катерини Калитко ‘Земля загублених, або Маленькі страшні казки‘, яку прочитала для цієї зустрічі, дуже цікава, одна з найкращих, що мені зустрілися цього року.
На серпень запланувала ще кілька книжкових клубів, сподіваюся, цього разу все буде добре.
Також придбала роман ‘Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швейцарію’ Майка Йогансена, щоб підготуватися до зустрічі від видавництва Віхола. Обговорення буде із літературознавицею та авторкою добірки есеїв ‘За лаштунками імперії’ Вірою Агеєвою, до дискусії також приєднається літературознавиця Ірина Борисюк. Вирішила, що це буде цікаво, тим більше, що анотація до книги обіцяє мені пригоди та дотепний гумор.
Посилання на зустріч (9 серпня, 19:00, онлайн): https://www.facebook.com/events/1753358981663934
Довколаботаніка
Мені подобається все, що пов’язано з рослинами, тому не дивно, що я фанат Довколаботаніки. Науковець відділу ботаніки Київського Національного науково-природничого музею Олексій Коваленко пише книжки, проводить екскурсії, регулярно публікує відео на YouTube та дописи у Instagram і Telegram. Дуже працьовитий та справді захоплений своєю справою.
Його канал — перший і поки єдиний, на якому я випробувала систему спонсорства YouTube. Ви можете кожного місяця перераховувати донат автору каналу, якщо бажаєте, потрібно натиснути на ‘Спонсорувати‘ на головній сторінці. Покажу на прикладі HUMAN WASD Games, як виглядає сторінка до підписки:
А ось так виглядає канал після підписки. З`являється розділ з бонусами та ваша аватарка серед спонсорів:
Також у застосунку Абук Олексій має подкаст ‘Довколаботаніка’, теж цікавий. Там небагато випусків і вони коротенькі, тому я переслухала його вже кілька разів, коли мала настрій. У автора чудове почуття гумору і мені подобаються його інтелектуальні жарти.
Посилання на YouTube Довколаботаніка;
посилання на подкаст.
12 липня відбудеться зустріч ‘Борщ із Марсу, кабачки з Венери‘ з участю Олексія Коваленко та Всеволода Поліщука, який зараз працює над книжкою про історію українською кухні. Планую відвідати, сподіваюся на змістовну розмову.
Посилання на зустріч (12 липня, 19:00, онлайн): https://www.facebook.com/events/1092792778028469/
Як ти?
Після попереднього листа отримала прохання розповідати, як живеться зараз, під час війни. Що ж, не буду приховувати, що це емоційні гойдалки, постійний war-life-баланс та спроби його підтримувати. Вважаю, що ментально тримаюся непогано, у мене немає паніки чи очікування найгіршого. Намагаюся отримувати задоволення від життя, наскільки це можливо. Дозволяю собі каву у кав’ярні, придбати ароматичну свічку, смачно поїсти, придбати нову книжку. Маленькі радощі дозволяють триматися, вірити у перемогу та працювати.
На цьому тижні дуже плакала після новин про Оленівку та катування українських військових. Я дуже емпатична людина і страждання інших відбиваються на моєму емоційному стані також. Саме тому мені потрібно відволікатися, читати та дивитися щось не про війну, інакше рівень болю та співчуття може сягати критичного рівню.
Дуже змінилися статті витрат після початку війни, зараз от цікаво порахувати, яку частину бюджету складають донати та благодійні внески, тому знову почала вести домашню бухгалтерію. А то раптом замало :D
Новини читаю не активно, якщо трапляється щось важливе, мені приносить стрічка соцмереж.
Наслідки війни відчуваю, незважаючи на тверезий погляд. Сьогодні була у стоматолога, вона підтвердила, що я сточила собі зуби. Від стресу трапляється нічний бруксизм — саме так називається явище, коли ти стискаєш щелепи та/або інтенсивно ними рухаєш у фазі глибокого сну. Мені пощастило, що у лютому та до липня я ще носила капи на ніч, вони взяли на себе навантаження і тоді ж почала помічати, що капи пішли тріщинами, хоча до того я носила їх рік і нічого такого не було. Почала пити валер’янку на ніч та за порадою лікаря продовжую носити одну капу. Якщо через півтора місяці виявиться, що цього недостатньо, може з’явитися необхідність придбати спеціальні капи при бруксизмі. Лікар каже, що зараз ледь не кожна людина стикається з таким явищем, всі мають прояви розладу нервової системи.
Досі не можу звикнути до звуку сирен. І вперше переплутала грім з вибухами, всерйоз здалося, що прилетіло. Зрозуміла, що це грім, тільки через декілька дуже довгих хвилин.
Book-толока
Дуже багато сьогодні новин про книжки, сподіваюся, ви не проти. У суботу була на книжковому ярмарку, який проходив у парку Шевченка, м. Дніпро. Можна було придбати книжки з бібліотечних фондів. Також пропонували витвори мистецтва та декоративні сувеніри. Кошти збирались на потреби військових України за допомогою БО БФ ‘Фонд Оборони Країни’.
Я придбала три книжечки, загалом заплатила 90 гривень, дуже символічна вартість. Було багато радянської та російськомовної літератури, що зрозуміло, адже у міських бібліотеках зберіглося багато книг ще з часів СРСР, але у мене була принципова мета придбати книжки українською мовою. Своїм вибором задоволена:
Людей було більше, ніж я очікувала. Дуже сподобався стенд дитячої літератури, побачила декілька видань, які пам’ятаю ще з дитинства, така ностальгія, дуже теплі почуття.
Подкаст з істориком
На цьому тижні слухала подкаст ‘Перші люди‘. Випуск з істориком Сергієм Плохієм датується 2 червня 2021 року, але там вже згадується тема повномасштабної війни. Правда, ще у вигляді прогнозів та припущень.
Сергій Плохій — директор Гарвардського українського наукового інституту, автор понад десятка історичних блокбастерів і один з найбільш авторитетних істориків Східної Європи.
Дуже змістовна розмова, надзвичайно приємно слухати. В кінці ведучий спитав, яка спільна ідея може об’єднати українців. Сергій відповів, що потрібно попередити збільшення окупованих та анексованих територій, не дозволити, щоб ситуація з Донеччиною, Луганщиною та Кримом повторилася для всіх територій. Приємно знати, що ми так і зробили, і бажання зберегти Україну дійсно дозволило українцям згуртуватися перед ворогом та тримати оборону.
Посилання: podcasts.nv.ua
Також ви можете знайти цей випуск у своїх подкастоприймачах. Я слухала через Google Podcasts, але зауважте, що випуски ‘Перші люди‘ можуть знаходитися як розділ під іншим подкастом ‘UA: The day that we survived’.
Міні-новини
Подивилася класний фільм ‘Сусідка‘ 2004 року. Мені хотілося якоїсь легкої мелодрами, цей фільм запропонував чоловік. Від обкладинки нічого не очікувала, думала, що це буде тупа американська комедія про те, як звабити дівчину. Але ні! Фільм дуже класний і дуже сподобався. Отримала величезне задоволення.
Дочитала книгу ‘Невермур: Випробування Морріґан Кроу‘ Джессіки Таунсенд і вона неймовірна! Розповіла про враження у дописі в Instagram: instagram.com Придбала другу частину, а потім зрозуміла, що вона вже в мене є. Електронні книжки не можна повернути або продати знов, тому я просто вирішила, що це буде моя вдячність та підтримка видавництву.
Знову захопилася поштовими марками. Колись я збирала їх, але це було давно, ще у школі. Тим не менш, колекція досі є у повному обсязі! На тлі загального божевілля щодо нових марочок знову відчула азарт колекціонера, тепер купую і нові випуски Укрпошти, і більш буденні аркуші, які мені подобаються.
Нарешті
Після початку війни я почала вдосконалювати свою українську. Вважала, що знаю її доволі добре, адже перемоги та олімпіадах з української, робота у кол-центрі, де потрібно було знати українську ідеально… Але це було давно і останні років десять у мене дуже мало практики, тому коли я почала намагатися розмовляти, виявилося, що підгальмовую, використовую дуже багато русизмів, не можу майстерно викладати свої думки.
Які саме кроки допомогли мені повернути відчуття мови — це окрема розмова, якій я присвячу розділ у одному з наступних листів, а зараз хочу розповісти про улюблений розмовний клуб Нарешті. Знайшла дівчат випадково, але виявилося, що багато з них з Дніпра, отже я відразу відчула причетність до спільноти :)
Два рази на тиждень організовано зустрічі у Zoom, де можна поговорити на обрану тему. Тема анонсується заздалегідь, якщо вам цікаво та зручно, ви можете зареєструватися та відвідати клуб.
Подобається, що є попередня реєстрація, кількість учасників контролюється, тому у всіх є можливість поговорити. Дівчата повністю беруть на себе модерацію: задають питання, ділять на групи, допомагають підібрати влучне слово, якщо ти про це попросиш.
Атмосфера невимушена та дружня, дуже радію, коли бачу вже знайомі обличчя і кожного разу чекаю зустрічі. У цю неділю, 7 серпня та у вівторок, 9 серпня, будемо розмовляти про читання, я не могла таке пропустити, як ви розумієте. Вже зареєструвалася на неділю.
Якщо ви теж хочете, залишаю посилання на сторінку в Instagram, Facebook та форму реєстрації на найближчі зустрічі.
Якщо тема вам не цікава або не зручний час, почекайте наступні анонси! Інколи на зустрічі запрошують гостей, вже були з Лесею Патокою та Віктором Розовим, отримала величезне задоволення від них. Помітила, що до гостей приходить більше людей, популярність — вона така :)
Участь безкоштовна, але можна відправити донат або підписатися на Patreon, щоб підтримати клуб. 50% від донатів організатори адресують на військові потреби, такмед, допомогу тваринам тощо. Завжди оголошують, на що збирають гроші та звітують.
Буду рада, якщо для вас такий розмовний клуб виявиться корисним.
Рубрика для жартів або гарних картиночок
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page
United24: https://u24.gov.ua/
Картка Тати Кеплер, чаклунки тактичної медицини: 4441 1114 0009 9051
Все буде Україна 🇺🇦