Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося з регулярністю ‘як доведеться’ у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Попередні випуски можна прочитати у архіві. Якщо ви потрапили сюди не через пошту, сторінка з формою підписки знаходиться за посиланням.
Buy Me A Coffee
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Саундтрек тижня: Boombox — Фіртка
Як ти?
Стало відомо про загибель мого колеги Вови Мотороного, який боронив нас у лавах ЗСУ, і це така невимовна втрата і горе, що і осягнути важко. Вова був дуже добрим, я працюю в компанії трохи більше трьох років, а він — з 2012 року, тож знаю його не так добре, ніж багато людей в компанії, але ось це відчуття безпеки та тепла, коли знаходишся поруч з людиною — запам’ятала. І ще ‘я вже все зробив‘, поки ми тільки обговорюємо, що круто було б зробити. Дуже розумний та класний.
Якби можна було відкрити такий збір, щоб ніхто не гинув, я б віддала всі свої гроші.
Вперше була на прощанні з захисником, але хотілось би, щоб у таких прощаннях не було потреби. Щоб діти не втрачали батьків, а матері — своїх синів. У Вови залишилось двоє дітей, якщо ви захочете допомогти родині, є номер картки дружини Олени: 5375 4114 3366 2348
Важко щось розповідати після таких новин, ніби соромно, що живу своє життя, коли у когось воно зупинилось. Але я знаю після особистої втрати, що це дуже важливо — продовжувати жити, рухати, штовхати цей світ, щоб він продовжував крутитись. Нам робити своє.
Була у ботсаду, маю декілька фотокарток для розради. З тренуваннями в квітні почався ‘гребінець‘ — день роблю, день не роблю. Але не збираюсь зупинятись, просто продовжую з того місця, на якому зупинилась.
Читаю ‘Лель і Полель‘ Івана Франка для книжкового клубу #thursday_reading_club, з цього приводу навіть дійшла до обласної бібліотеки. Живу в парі кварталів від неї майже дев’ять років, але востаннє була там ще в школі. Виправила це непорозуміння.
В офлайн-клубі ‘Почитай зі мною‘ будемо читати ‘Не відпускай мене’ Кадзуо Ішіґуро, ще не почала, але книжка вже приїхала, купила з рук.
В книжкових клубах, до яких хочу долучитись, читають книжки, які вже у мене є! Сподіваюсь встигнути прочитати і їх, але навіть якщо запізнюсь — нічого страшного.
Почала вирощувати мікрогрін. Знову. Це вже не перша моя спроба, але цього разу пробую на лляних килимках, поки що можу вважати її більш вдалою, ніж просто у контейнерах. Відзвітую потім вам про успіхи. Тепер залишилось тільки зробити невелику перестановку, щоб поставити та підключити старий квітковий стелаж. Думала його продати спочатку, але він добре підійде під мікрогрін та гідропоніку. А то зараз все стоїть хтозна-де.
Підбірка фільмів від
Сьогодні лист вийшов з дружньою колаборацією: давно читаю розсилку Світлани ‘Листи самій собі‘, завдяки якій ми стали спілуватись не тільки в коментарях та знайшли багато спільних тем. Тож сьогодні Сві підготувала для вас добірку фільмів на Netflix, які їй сподобались. Сподіваюсь, ви знайдете для себе щось цікаве.
Коли я вперше купила підписку на Netflix, то думала: проблеми “що подивитися” у мене більше точно не буде. Та зовсім скоро виявилося, що ходила туди одноразово, коли з’являвся новий сезон улюбленого серіалу і, переглянувши його, швидко відписувалася.
Коли ж підписка на Netflix стала в моєму житті стабільною, то я почала шукати там не тільки серіали, але і фільми. Та частіше до перегляду якогось кіно взагалі не доходило, бо я застрягала ще на етапі скролінгу та прев’ю до стрічок.
За кілька років я вже трошки краще вмію шукати на Netflix фільми, котрі потенційно мені можуть сподобатися. Сьогодні хочу поділитися тими, котрі переглянула, і точно можу радити до перегляду, коли нуль ідей, що дивитися, а підписка ще є:
All The bright places, 2020 — підліткове кіно, про що мабуть варто попередити одразу. Страждання — явні та надумані у цьому фільмі ходять поруч із красивими кадрами та меланхолійними саундтреками. Щось у стрічці буде по шаблону, а щось — ні. Напевно, щоб дивитися це кіно потрібен відповідний настрій, бо когось може розчулити. Мені ж би хотілося, щоб таке кіно було тоді, коли я сама була підлітком.
Don’t worry darling, 2022 — чомусь цей фільм постійно потрапляв в моє інформаційне поле ще задовго до виходу. Спочатку тому, що режисерка тут Олівія Вайлд, потім через те, що саме на зйомках цього фільму Гарі Стайлз та Олівія Вайлд закрутили роман… Словом, цей фільм набув впізнаваності та хайпу ще задовго до офіційного релізу. В кіно мені під час прокату не пощастило потрапити, тож добре, що Netflix отримав права на стрічку. Сам фільм — щось схоже на епізод “Чорного дзеркала”, типова, до речі, ситуація для фільмів останнім часом. Люблю, як грає Флоренс П’ю і думаю саме на її акторській грі багато в чому і тримається ця стрічка.
Fair play, 2023 — про цей фільм нічого не знала і це той рідкісний випадок, коли він вискочив мені у рекомендаціях, а я вирішила погодитися на перегляд. Фільм з дрібкою еротики про конкуренцію в парі за підвищення. Вони познайомилася на роботі, тихцем закрутили роман, а тепер його приховують, бо це суперечить політиці компанії. Хто виграє у цій грі — треба дивитися до кінця.
All we had, 2016 — фільм про те, як не мати нічого і вижити. У центрі уваги дисфункціональна сім’я: мати у ролі Кетті Холмс, котра виховувалася у дитбудинках та прийомних сім’ях, намагається дати своїй єдиній дочці краще життя, але виходить так собі, виходить, як завжди. Чи зможе змінитися відточений сценарій із помилок — стане зрозуміло у фіналі стрічки.
Happy anniversary, 2018 — дивилася це кіно колись давно, ще до Netflix, це арт-хаусний погляд на довготривалі стосунки. Парочка тут, звісно, трохи дика, але загалом люблю таке просте кіно, де ніби нічого особливо не відбувається, а люди чомусь харяться і хочуть розійтися. Або не хочуть. Словом, все як у житті, а тому без надмірної динаміки, крутого монтажу чи ідеально поставлених кадрів. Економно, реалістично і головне — з душею.
Підписатись на розсилку Світлани ‘Листи самій собі‘ ви можете за посиланням або з кнопавкою нижче. Це завжди душевні життєві історії, ще і не такі довгі, як у мене. Безперечний плюс :)
Відео
Трошки моторошна, але гарна візуалізація англійського алфавіту, кожна літера — якась чувирла. Ролик було створено колись для Геловіну, тому якщо ви боїтесь усілякого такого, де багато очей та зубів, то не відкривайте.
Робота принесла
Класна інфографіка, з чого насправді складається робота. Тут про створення продукту, але я прийшла до чогось схожого ще коли писала тексти за гроші. Робота над текстом відбувається не тільки в момент, коли ти його пишеш, а постійно. Я могла щось придумати в душі, в черзі, під час приготування їжі. Тому вважаю, що модель фрилансу, коли тобі платять погодинно за творчу роботу — це нечесно, тому що окрім моменту створення продукту є ще пошук референсів, перевірка фактажу, форматування тощо.
Але той досвід був одним з кроків до упорядкування власних знань, я вирішила, що не хочу витрачати час на пошуки та перевірки безпосередньо в момент, коли відбувається творча частина. Коли я сідаю, щоб вже щось робити, у мене повинна бути завершеною ‘домашня робота’. Плюс — з того моменту я збираю усіляке цікаве та розгруповую його по темам. Мінус — це був перший крок до прогресуючого цифрового плюшкінізму.
Міні-новини
У цьому листі обіцяла вам сказати, що виростила перше дерево в Ecosia, так і сталось! Вони вже прибрали кількість дерев в застосунку, тепер там не відображається ця інформація, але я встигла зробити скріншот, коли вона ще була.
Зареєструвалась в соцмережі Post, сподобалось, як там налаштована монетизація, набагато краще, ніж в Sl8. Схоже на мікроблоги за суттю своєю, але при цьому легше вести на сайт. Тому там багато новинних пабліків. Профілей українською поки не бачу, українські видання, які є, ведуть стрічку англійською.
За першими враженнями, є два способи монетизації контенту: paywall та tips. Якщо це paywall, то ви можете почитати статтю за points, поки що не бачила ціни менше ніж 50 pts. Ці поїнти можна купити. Доступна кількість починається від 300 points за 4.2$. Тобто можна прочитати за цю кількість 6 статей, а автор отримає 0.7$ за це прочитання (напевно менше, за вирахуванням якоїсь комісії, бо платформа повинна якось заробляти). За реєстрацію дають 50 pts, я їх помилково витратила на якийсь текст The New Yorker.
Але також можна залишити ‘чайові‘ автору від 1 pts, навіть якщо він не ховає статті під paywall. Просто така вдячність від читача.
Помітила, що статті навіть з paywall, але з посиланням на сайт, можна прочитати на сайті вільно. Тому це ще може бути способ залучення трафіку на ваш ресурс.
Мій профіль, але там тільки один пост. Поки не бачу ком’юніті українською та способів його знати, не бачу сенсу дублювати туди пости: https://post.news/@/prokopets Тим не менш, може це має потенціал, бо виглядає дуже приємно і зручно.Дочитала ‘Сорок правил кохання‘ на Kindle, полізла дивитись, що ще у мене там є, знайшла статті, які перекидала з Instapaper. Пам’ятала, звичайно, що вони там є, але руки не доходили читати. А зараз прям дуже заходить, тому добірка того тижня на Buy Me A Coffee складалась саме з цих статей. Треба буде зробити вам постик, як я налаштувала автоматичну відправку статей з Instapaper в Kindle. Корисно буде?
Відмовилась від кави на початку березня, вирішила, що сумую не за кофеїном, а за смаком кави, купила собі набір декафу від 25 coffee roasters. Не знала, як його обирати та у кого брати, але потім побачила у Насті @eto_prekrasno пост про каву і замовила набір. Правда, без знижки за її промокодом, бо він не діє на набори, але я все одно замовила, бо це спосіб подякувати Насті за її класний блоґ.
Рубрика для жартів або гарних картиночок
Ukraїner та бесіда з розумним дядькою
Ukraїner запустили на YouTube канал UkraїnerQ ‘Що далі?‘, де розмовляють з інтелектуалами про Україну майбутнього. У якості пілотного випуску для себе взяла бесіду з Євгеном Глібовицьким, і що це за бесіда! Дуже глибока, змістовна та неймовірно цікава. Щиро рекомендую. Там більше двох годин, можна слухати як подкаст.
Перекладу жестовою мовою немає, тільки автоматичні субтитри поганої якості.
Застосунки Harna та UniMeal
На Happy Monday прочитала статтю про застосунки, які відкривають для українців, вирішила спробувати.
Для тесту взяла два: Harna — застосунок, який допомагає жінкам підібрати фізичну активність у відповідності до циклу та
UniMeal — застосунок, який допомагає скласти меню за вашими вподобаннями та цілями.
З Harna поки що не вдається подружитись: поставила її на iPad, але вона явно розрахована на смартфон, тому що не адаптується під екран, а так і залишається прямокутником. Але на смартфоні я не люблю запускати тренування, у мене зір -8, майте Бога в серці. Мені потрібен більший екран. Включала два рази, обидва рази в цей день був ‘активний відпочинок‘ за їхнім розкладом, тож я закривала і включала звичні тренування (зараз улюблені канали — Yoga with Adriene з йогою та Grow with Anna, якщо хочу інтенсивну історію).
З UniMeal веселіше: після заповнення анкети вам пропонують меню на кожен день з рецептами. Я не користуюсь повним функціоналом, але подобається, що кожен день є ідеї, що його приготувати. Саме для цього і встановила застосунок, бо потребую швидких та легких рецептів, хочу урізноманітнити своє меню. Автоматично можна сформувати список покупок, є трекер випитої води. І навіть є запис тренування, але ще не тестувала їх. Прям прикольно. Я готувала одну чи дві страви, але адаптувала їх під вміст холодильнику. Вийшло швидко та смачно.
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Австрійка: https://send.monobank.ua/jar/7CkmfewpNL
Вишибанки: https://vyshybanky.com/
Птахи: https://ptahy.vidchui.org/
Все буде Україна 🇺🇦