Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося з регулярністю ‘як доведеться’ у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Попередні випуски можна прочитати у архіві.
Якщо ви хочете розповісти про листи друзям (за що я буду дуже вдячна) або потрапили сюди не через пошту, сторінка з формою підписки знаходиться за посиланням.
Соцмережі:
Телеграм-канал: https://t.me/toytakeorg
Twitter: https://twitter.com/toytakeorg
Facebook: https://www.facebook.com/toytakeorg
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Саундтрек тижня: Kostiuchenko / gothique — TEREN.
Як ти?
Повернулась з відпустки, на роботі останній місяць кварталу, а отже — треба закінчити все заплановане. Паралельно другий місяць курсу по Google Cloud, а я відстаю від темпу. Вирішила, що трохи розгребусь і тоді напишу розсилку. Березень закінчився, потім пройшло ще трошки днів, потім ще трошки — і ось вам початок травня, після попереднього листа минуло два місяці, добрий вечір.
Як я жартую, ‘успіх моєї розсилки в тому, що її немає‘, тому що поки мене не було, підписалось більше людей, ніж за попередні три місяці. Що ж, привіт. Це авторський дайджест всього, що впадає мені в око. Тут я звітую про знайдені цікавинки: книжки, ігри та події, коротко кажучи — весь цей ваш ентертеймент. Сайту немає, регулярності немає, об’єктивності немає — нічого немає! Все рухається суто на ентузіазмі та енергії від ваших серденьок під постами в телеграмі.
Це було так давно, що годі і згадати, але ми у лютому чудово відпочили. Поки їхали в потязі, я дочитала ‘Червоний записник‘ Софії Лундберг. Коли читала вдома, вона здавалась трохи одноманітною, але чи то магія потягу спрацювала, чи сюжет став більш розвиненим, та я із задоволенням і дуже швидко закінчила книгу. Розчулилась і довго ще думала про неї, надзвичайно прикро було, що головна героїня так і не зустрілась зі своїм коханим чоловіком після війни. Я навіть була зла на них двох, що вони не доклали більше зусиль для пошуку один одного.
Ми жили в готелі ‘Higina Spa‘, майже кожного дня мали обов’язковий ритуал курсування між сауною, джакузі та басейном. Відвідували ресторани, гуляли містом, поїхали на день у Львів. Сирена була всього один раз за весь тиждень. Чесно кажучи, не відчувала, що зі мной щось не так, поки не прожила кілька днів поспіль без сирен. Все-таки в Дніпрі є ось ця фонова тривожність, коли навіть сам звук сирени тебе занурює у якесь заціпеніння. Ніби зіщулюєшся всередині.
Лист буде довгим, тому що у мене багато всього накопичилось, пробачте. На момент написання цього листа росія все ще держава-терорист, а наша русофобія все ще недостатня.
Трускавець
У Трускавці з’явилось бажання щось робити, планувати, стільки енергії відразу. Звичайно, я не порівнюю себе з тими, кому зараз важче, я порівнюю себе з самою собою, просто у різному середовищі. Цей відпочинок був потрібен, щоб знову відчути себе у нормі та ще дужче працювати для того, щоб ця норма повернулась до всіх нас.
З ресторанчиків у самому Трускавці рекомендую:
Vibe (Суховоля, 7). Сучасний, приємна музика, їжа смачна, але не підеш, щоб нормально поїсти. А ось коктейлі дуже топ, тому ми ходили сюди не голодними, а скоріше щоб приємно завершити вечір.
Сосновий Бір (вул. Курортна, 11). Доволі велика охайна територія. Йшли сюда за кроликом і отримали навіть більше, ніж очікували: кілограм кролика у вершковому соусі з овочами за дуже приємну ціну, надзвичайно смачно.
Корчма ‘Паляниця‘ (вулиця Героїв УПА, 9). За бограчем та дуже гостинною атмосферою. Наливки, сальце, хліб, зелена цибулька. Ось сюди йшли наїстись і не пошкодували. Дуже приємна пані обслуговувала.
Kluberg (вулиця Тараса Шевченка, 1). Смачна качка, класні десерти, він особливо не виділяється нічим, але дуже затишний, хочеться повернутись.
Були також у Ґендель-пляці, але рекомендувати його складно.
З сувенірів самого Трускавця привезли мило та косметику з Львівської майстерні мила (вул. Шевченка, 7). Я обожнюю тверде мило, тому ми зайшли ‘просто подивитись‘, коли проходили повз, а вийшли з пакуночком. Все дуже смачно пахне. Приємна дівчина, яка знає свою продукцію, дуже цікаво розповідає про всі вироби. Я собі взяла умиватись ось таку штуку, називається ‘Ідеальна вмивалка‘. Подумала про себе: ‘Ага, прям ідеальна, дуже гучна назва‘. Що ви думаєте, це моя улюблена вмивалка зараз :D
Вирішили, що це набагато краще Lush, тому що я тільки нещодавно дізналась, що український Lush належить російському бізнесмену Дмитру Азарову. Знайшла підтвердження на YouControl.
Дякую, що у нас є прекрасний український продукт. Великі шматочки мила вже закінчились, тому поповнила запаси.
Львів
Щодо Львова, то ми пройшлись улюбленими та туристичними місцями:
Гасова Лямпа (вул. Вірменська, 20);
Хліб і вино (вул. Вірменська, 15). Було закрито, тому не попали цього разу, але не можу не згадати, бо вони чудові;
Реберня (вул. Підвальна, 5). Була вперше і просто в захваті, яка вона велика.
Не їжа:
Книгарня на Федорова (вул. Ставропігійська, 4). Улюблена книгарня. Взяла там ‘Знаки карпатської магії‘ Громовиці Бердник. Хотіла взяти ще, але поклялась собі, коли заходила, що куплю тільки одну книгу, тільки одну.
Та не сумувала, тому що чоловік виніс звідти чотири книжки з серії ‘Української потетичної антології‘ і подарував, тож маю теперь ось таку невелику колекцію, яка поступово буде поповнюватись.
Якщо хочете виграти всю збірку, беріть участь у розіграші видавництва до 30 квітня: пост у твіттері
Аптека-музей «Під чорним орлом» (вул. Друкарська 2). У попередній візит ми сюди не потрапили, тому що були якісь обмеження. Цього разу нас пустили у музей, ми просто пройшлись ним, без екскурсії.
О, це такий кайф, передати вам не можу. Відчула себе вдома, там купа баночок та скляночок, все таке таємниче, старовинне. Дуже круто.
Палац Потоцьких (вулиця Коперника, 15). Проходили повз і я не могла не зазирнути на його територію, сама будівля мене неймовірно вразила. В той день ще було дуже вдале освітлення, якого світлини, звичайно, не передають. Дуже-дуже гарно. Я його бачила на фотографіях, але вживу — зовсім інша справа.
Так само випадково за палацом знайшли Парк мініатюр замків та оборонних споруд давньої України. Дуже цікаво, трошки там роздивилсь маленькі будівлі та вирішили, що треба обов’язково побачити оригінали.
Блошиний книжковий ринок (вул. Підвальна, 13). Також натрапили випадково, подивились на розвали, купили купюру з Queen Elizabeth II, але не британську. Трошки поговорили з продавцем, дуже цікавий дядечко.
Ще біля Домініканського костелу помітила QR-код на бруківці і трохи почитала про костел. Я його дуже люблю, велич неймовірна, приходжу до нього кожного разу, коли їду у Львів, тому пам’ятаю, що цього QR там раніше не було. Виявилось, що це гід, тому біля пам’ятника Федорову я вже, як знавець, знову скористалась цим кодом. Всі локації ви можете знайти за посиланням. QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Ось так виглядає табличка:
Звичайно, після барахолки зайшли у двір Успенської церкви, там тихо, затишно та дуже гарно. Навіть не віриться, що зовсім поруч жваве перехрестя.
Проходили ще кілька місць та пам’яток, але ж це Львів, тут всюди щось цікаве. Після прогулянки почали рухатись у бік вокзалу, нас неправильно зорієнтували, тому ми запізнились на передостанній автобус, сіли на останній до Трускавця. Єдина трагедія полягала в тому, що у сауні в цей день вже не попарились, бо у готелі всі процедури працюють до дев’ятої :)
Цей відпочинок був дуже потрібним. Повернулись з бажанням щось робити, рухатись, стільки мрій та планів. Рада, що завдяки ЗСУ у нас є можливість безпечно подорожувати Україною. Дякую.
Парфумерія
Не знаю, навіщо вам це потрібно, але у мене знову напад цікавості до парфумерії, тому нижче буде кілька свіжих джерел. Я ніколи не мала десятків флаконів, до певного моменту він був один, керувалась принципом: ‘Поки цей не закінчиться, нового не купую‘.
Потім чоловік став дарувати парфуми, і в якийсь момент він подарував наступний, коли попередній ще не закінчився! І я така: ‘А так хіба можно, це законно?!‘ :D Але все одно не накопичую їх. От зараз три. Ну добре, може буде чотири, тому що побачила велику знижку на La Religieuse Serge Lutens, треба брати.
Поступово зрозуміла, що мені цікава парфумерія на рівні користувача, стала вивчати свій смак, більше читати та шукати. Зараз я зовсім не експерт і маю невеликий ольфакторний досвід, але мені подобається відкривати нові аромати, розбиратись, чому вони мені подобаються, намагатись перетворити в голові запах на образ. Дякую знайомому, який показав таке жахливе та прекрасне одночасно явище, як kremchik.ua. Це сайт, від якого у мене випадають очі кожного разу, коли я туди хожу, тому стараюсь не заходити без гострої потреби. На сайті люди продають розпиви — тобто діляться з покупцями парфумами, але маленькими порціями від 1 мл. Це гарний спосіб не спускати гроші на повні версії та не ходити по парфумерних магазинах, особливо актуально було у період суворого карантину.
Коли у мене загострення, я купую штук 5-10 різних ароматів по 1-2 мл і потім користуюсь ними у різну погоду / настрій / обставини. Вибір, як правило, обумовлений або блоґерами, яких я начиталась та наслухалась, або конкретними брендами.
Та от, про блоґерів. Знайшла двох чудових.
YouTube-канал Олі Насонової. Знайшла на Маніфесті, вона там єдина була за ключовим словом ‘парф‘. Класна картинка, приємна дівчина, цікаво слухати. І почуття гумору чудове. ‘Ці флакони називають ‘гробікі‘. Спеціально так вимовляю, я знаю, що вірно ‘домовина‘, але ця асоціація прийшла з російського ютубу, можливо вони щось відчували’.
Twitter парфуМЕРІЯ. Поки що придивляюсь, але вже бачно, що цікаві треди та легкий стиль написання.
Звичайно, дивитись та читати про аромати — це як танцювати про літературу, але мені дуже подобається. Тому якщо ви знаєте класні авторські ресурси про парфуми українською — будь ласка, підкажіть, відкрита до рекомендацій.
Також купити бажані флакончики дешевше можна у телеграмі Baraholka. Знайшла там знятий з виробництва ‘He Wood‘ Dsquared2, подарувала мужику, він щасливий, я щаслива, всім добре.
Жінки на війні
Поки їхала в потязі, подивилась вебінар про жінок на війні. Було цікаво, тому що там Катя Галушка, яку я дуже поважаю та слідкую в соцмережах за нею. В результаті закінчила дивитись абсолютно захопленою всіма дівчатами. Рекомендую до перегляду всім гендерам.
Книжки
Куди без книжок. Так сталось, що мені у кінці березня доїхало відразу три посилки. Кажу мужику: ‘Пішли на пошту, мені потрібно забрати дві посилки, а потім ще одну в поштоматі‘. Виходжу з книжками, питає: ‘А в поштоматі хоча б не книжки?‘ Я не стала відповідати. Придумає ж таке. Не книжки.
Три чудові книжки Ремарка виграла за донат. Дружина військового збирала на автівку, всю суму не зібрала, але якийсь транспорт все одно придбали. Буквально вчора опубліковано пост про це.
Використала сертифікат Yakaboo, який виграла на роботі. Його вистачило на чотири книжечки серії «Yaka ШКОЛА» (сподобались обкладинки і я хотіла мати серію української літератури на поличках) та «100 експрес-уроків української» Олександра Авраменка.
У посилку також вложили закладку з інформацією про Всеукраїнську програму ментального здоров’я:
У Видавництва XXI була безпрецендетна акція зі смішними цінами на книги, не втрималась. П’ять книжок за 100 гривень. Я не жартую. Складно було обирати, тому що автори та твори не з популярних. Зупинилась на такому списочку:
«Прокляття дому» Дженні Ерпенбек
«Ще день життя» Ришард Капусцінський
«Чорний – це колір» Ґрізелідіс Реаль
«Нуар по-українськи» Симор Гласенко
«Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі» Ярослав Поліщук
Ще не читала, але мені зазвичай дуже щастить на таких аукціонах щедрості, тому що попадаються книги, на які я б не звернула увагу без розпродажу, а вони виявляються дуже цікавими.
Бонусом вважаю гід від I Love Guide. Я весь час дарувала їх знайомим, але сама не мала жодного. Прийшов час виправлятись. Перший у моїй колекції — Львів.
Також виграла на книжковому благодійному аукціоні журнал Reporters з фотографіями з Азовсталі. Ось такий. Донат за журнал полетів ‘Птахам‘. Пост з аукціону.
Дочитала ‘Опівнічну бібліотеку‘ та ‘Медальйон трьох змій‘.
’Опівнічна бібліотека’ сподобалась so-so, а от в ‘Медальйоні трьох змій‘ замут цікавий. Якщо автор випустить продовження, то я його теж почитаю. Зараз читаю ‘Танґо смерті‘ Юрія Винничука для книжкового клубу, але не знаю, чи встигну.
Курс з української літератури
Нарешті закінчила курс «Українська література ХХ—ХХІ ст.» (майже, залишилось півгодинки) та можу сміливо рекомендувати. Курс веде Саша Скребцова, за освітою вона магістр англійської мови та літератури, зараз навчається на магістратурі з української літератури.
Я вже мала декілька її лекцій ще з попередніх років в записі, тому на курс йшла впевнено. Але все одно отримане перевершило мої очікування. Курс лаконічний, але змістовний. Дає достатньо інформації, але спонукає до пошуків. Дуже подобається стиль викладання — жодного зайвого слова, без води та без зайвих роздумів. Тільки огляд теми, за якою ви прийшли. Лекції не заради того, щоб заповнити таймінг, а щоб дати вам максимум за визначений проміжок часу.
Хоча, якщо чесно, я б слухала і слухала. Шкодую тільки про те, що немає довічного доступу, щоб повертатись до них.
Стала впізнавати в обличчя письменників та культурних діячів, яких згадувала Саша, більше цікавлюсь, що саме відбувалось впродовж XIX сторіччя з українською культурою. При цьому я йшла вже з бекграундом, багато читала в школі, розуміла, коротко кажучи, про що пісня ‘Ікони‘ Один в каное, але все одно виявилось, що знання дуже поверхневі.
Слідкувати за анонсами ви можете в instagram у Саші або у чат-боті.
Леся Українка
Окрім курсу, зацікавилось Лесею Українкою і через подкаст ‘Українські винні історії‘. Послухала випуск про її відносити з вином, надзвичайно цікаво.
Про стосунки Лесі Українки з вином
Тепер хочу почитати її листи, тому що їх всюди згадують. У Комори знайшла тритомник, залишила в побажанки. Зараз не беру, бо точно не почну їх читати відразу. Але подивилась відгук про них та ‘Апокриф‘, дуже змістовно:
Botanical ice
Натрапила на сайт бізнесу, який займається елітним льодом. У них є розділ ботанічного льоду, гарно: https://www.discocubes.com/botanical-ice
Подивилась і згадала, як в дитинстві робили щось схоже, заморожували ромашку, щоб вмиватись або м’яту для літніх напоїв. І вирішила сюди ж додати відео дівчини, блоґ якої заспокоює мене та врівноважує. У цьому ролику вона теж трохи розповідає про лід з усілякими квіточками та листочками:
Рубрика для жартів або гарних картиночок
Як підвищити продажі мілкшейків
Стаття, яка мені дуже сподобалась, розповідала про неї всім колегам. Історія про те, як Мак збільшував продажі мілкшейків. Вони провели детальне маркетингове дослідження, опитали типових покупців мілкшейків, зробили все правильно, але це не принесло результату.
Тоді залучили професора Гарварду Клейтона Крістенсена (Clayton Christensen) і його підхід допоміг збільшити обсяги продажів на 400%.
https://fronterablog.com/jobs-to-be-done/ (англійською)
Є відео, де сам Clayton Christensen дуже цікаво про це розповідає:
Підтримка розсилки
Розділ з рефералками для підтримки розсилки, тому що грошей не хочу просити, донатьте на ЗСУ.
Refind: сервіс відправляє кожного дня посилання на статті за вибраними темами. Теми, кількість щотижневих листів та час отримання ви обираєте самостійно. Посилання для реєстрації: https://refind.com/toytake?invite=b26c0c5e6b
Розсилка 8АМ англійською. Короткі, але цікаві листи кожного дня: https://sparklp.co/f7be573d/
DuoCards: застосунок для вивчення англійських слів методом інтервальних повторень. Якщо зареєструєтесь за посиланням, отримаєте місяц преміум-доступу: https://app.duocards.com/i/e3844e0bf2ad
Reclaim: сервіс, за допомогою якого я керую своїми календарями та розкладом. Посилання для реєстрації: https://reclaim.ai/r/s/PnKnF
iTalki: сервіс для пошуку вчителя іноземної мови. Якщо зареєструватися за посиланням, ви отримаєте 5$ на рахунок для сплати уроків: https://www.italki.com/i/ref/GdfGec
Бджілки
В Instagram підписалась на блоґ дівчини, яка рятує бджіл. Я так розумію, що люди телефонують їй, коли знаходять несподіване для себе гніздечко диких бджіл. Вона піклується про те, щоб перенести їх у безпечне місце. Схожий процес відбувається у нас з кажанами. Якщо ви знайшли кажанів взимку, потрібно телефонувати спеціалістам, які допоможуть розібратись, що робити далі. Сайт Українського центру реабілітації рукокрилих з інформацією.
Так от. Інстаграм рятівниці бджіл: https://www.instagram.com/texasbeeworks/
Ось це відео мене особливо вразило: https://www.instagram.com/reel/CppsLZJPeBh/
Якщо не інстаграм, її відео також є на Youtube:
Про важливість збереження бджіл також трохи розповідала у цьому листі.
Міні-новини
Була на концерті Жадана, підписав для мене три книжечки, дякую. Дуже рада, що сходила. І на святкуванні 30-річчя творчості дирижера Дмитра Логвіна. Теж дуже рада, що сходили, таке задоволення.
Мені намагались зламати пошту. Були спроби з США та з росії впродовж двох діб. Відчувала себе тріумфально: нарешті мої зусилля по убезпеченню своїх акаунтів дали результат. А то аж прикро, що тільки зараз стала комусь потрібна. Для кого я оце старалась, двухфакторку включала, унікальні довжелезні паролі генерувала?
Похіхікала, але унікальні довжелезні паролі на всяк випадок змінила.Купила штуку для читання, яка світиться. Побачила в якомусь телеграм-каналі. Автор нею залишився не дуже задоволений, але я все одно вирішила спробувати. Дійсно, мінусів багато: прозора частина швидко царапається і її трохи незручно перекладати, як на мене. Але це краще, ніж ліхтарик, який використовувала до того, тому що світло розподіляється майже по всій сторінці та більш яскраве.
В цілому, я не сильно часто зараз читаю паперову книгу в ліжку, тому іноді можна, за 150 гривнів ідея непогана. Купувала на Aliexpress. Якщо замовляти через LetyShops (реферальне посилання), кешбек потім можна вивести на «Повернись живим».У ‘Розсаднику‘ побачила збірку з гарденотерапії ‘Сила саду’, яка складається з усіляких ідей з участю рослин. Мені здалось це гарною ідеєю. А ще мені дуже просто продати все, де є слово ‘сад‘ або ‘рослини‘.
Придбала електронну версію, внески направляються на потреби 100-тої окремої бригади територіальної оборони 55-ого батальйону.
Якщо ви теж плантаголік, замовити збірку можна за посиланням: https://forms.gle/j8ncKdZr6jkrnwrN6
Опис у Facebook: постПрийшла весна, тому вже беру органічні продукти: у osio.organic замовляла редиску та шпинат, у подарунок попросила кропиву і зварила з неї смачний зелений борщик. Треба взяти ще, там листя кульбабки з’явились.
У bropro.farm замовила спаржу, тільки сьогодні приїхала. Тепер мені треба з’їсти два кілограми спаржі в темпі, поки вона не пропала. Бо чоловік такого не їсть. Challenge accepted.
Google Cloud
Закінчився другий поток навчання по Google Cloud. Акцент був на лабораторках по ML. Мені вдалось набрати достатню кількість бейджів для отримання рюкзака і футболочки зверху.
Вже оголосили третій поток, акцент буде на навичках DevOps. Якщо вам цікаво, потрібно зареєструватись за посиланням.
Також оголосили курс по основам AI, на нього теж можна зареєструватись.
Sunset Universal Analytics
Робочий чат приніс прекрасне (дякую, Руслан!). Я розумію, що це жарт для вузької аудиторії, можливо, серед моїх підписників воно нікому не цікаво. Але я подивилась п’ять разів і кожного разу дуже смішно. Тому не можу не залишити.
І так, якщо вам потрібно лагідно перейти на GA4 та/або побудувати наскрізну аналітику будь-якої складності, ви можете звернутись до нас в OWOX.
I’m Ukrainian
Для українців закордоном створили застосунок I’m Ukrainian з корисними посиланнями та можливостями. Сама не перевіряла, але ви можете, якщо знаходитесь не в Україні і для вас актуально.
https://chytomo.com/dlia-ukraintsiv-za-kordonom-stvoryly-dodatok-i-m-ukrainian/
Наостанок хотіла поділитись думкою. Завжди вважала, що розбиратись в вині — це ознака освіченої людини. Вміти все робити за правилами, дегустувати з розумним виглядом та розповідати довгі лекції про нотки дубу. Мені це ніколи не вдавалось, я майже не розрізняю нот та нічого не знаю про сорти винограду. Мені або смачно, або ні.
Натомість несподівано для себе виявила, що вже перепробувала десятки видів сидру, підписана на всі джерела інформації про сидр, які знаходжу. Можу наосліп вгадати виробника сидру серед тих, кого спробувала. Мені справді цікаво і справді подобається. І замість того, щоб картати себе за те, що не розбираюсь в вині, я стала захоплюватись тим, як багато знаю про сидр.
І дивуюсь, як цього не помічала раніше і навіщо боротись зі своєю природньою унікальністю, якщо вона приносить стільки задоволення.
P. S. Про вино все одно читаю, воно смачненьке. Або ні.
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Бобова чашка: https://send.monobank.ua/jar/9J2C8JMNXF
Вишибанки: https://vyshybanky.com/
Птахи: https://ptahy.vidchui.org/
Все буде Україна 🇺🇦