#тойтаке. Лист №4
Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося щоп’ятниці у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Попередні випуски можна прочитати у архіві.
Якщо ви хочете розповісти про листи друзям (за що я буду дуже вдячна), сторінка з формою підписки знаходиться за посиланням.
Соцмережі:
Телеграм-канал: https://t.me/toytakeorg
Twitter: https://twitter.com/toytakeorg
Facebook: https://www.facebook.com/toytakeorg
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Саундтрек тижня: Skofka — Чути гімн (Spotify).
Як ти?
Буду використовувати цю рубрику замість вступу. Тиждень пройшов уві сні. Сон став дуже важким, засинаю легко, прокидаюся важко. В першу чергу через те, що пізно лягаю. Чомусь не вдається вже другий тиждень лягти раніше першої ночи. А вранці прокидаюсь на роботу. На вихідних обидва дні спала майже до першої години дня. Все одно не відчувала, що відпочила. Думаю, це ще через те, що на ніч п’ю пігулки валеріани, щоб попередити бруксизм, який почався у мене через стрес. Вона заспокоює, але і сон робить глибшим та важчим.
Звичайно, не можна виключати фактор війни та постійної тривоги. Останнім часом почала багато вимагати від себе, ніби забула, що взагалі-то навкруги війна і не буде такої ж продуктивності, як раніше. Дякую ЗСУ, що я маю змогу працювати та жити у звичному домі (хотіла написати ‘своєму‘, але це орендоване житло, намагаюся не називати його своїм). Але треба також зменшити очікування від себе, тому що війна на нас впливає, навіть якщо ми у відносній безпеці.
Тому взяла відпустку на початок вересня і дуже на неї чекаю. Нікуди не поїдемо, але хочу максимально відпочити вдома. Нічого не планувати, робити, що хочеться. Вже відчувала ‘дзвіночки‘, які казали, що мені потрібно відволіктися від роботи та буденних справ, але не зважала особливо на них, тому що здавалося, що у відпусці немає сенсу. Але ні. Він є хоча б тому, що я не буду себе почувати розбитою та втомленою. Тому бережіть себе та не забувайте піклуватися про своє фізичне та ментальне здоров’я.
Shame voices
Сервіс, який дозволяє перевірити, чи є в вашій музичній бібліотеці російські виконавці.
Чому важливо не слухати російську музику на стрімінгових платформах? Офіційни музичні майданчики платять виконавцям за кожне прослуховування. Для Spotify це 20 секунд. Якщо ви прослухали 20 секунд треку, гурт або співаки отримають винагороду. Ця виплата відправляється їм або лейблу, і податок з винагороди сплачується у тій країні, де артист зареєстрований. Податки перетворюються у ракети, ракети летять на наші з вами голови.
Обирайте українську музику, у нас багато чудових виконавців. Ось деякі з моїх відкриттів воєнного часу:
KOLA — Чи разом? (Spotify)
thekomakoma — Христос воскрес (Spotify)
hurtom — Harmaty (Spotify)
Karoon, Схожа — Замету (Spotify)
Koloah — Borderline (Spotify)
Збереження бджіл
Натрапила на цікаву статтю, яка у деталях розповідає, що роблять у різних країнах світу, щоб зберегти популяцію бджіл. Коли у нас буде свій будинок, обов’язково хочу поставити вулик або навіть декілька, посіяти квіти-медоноси, щоб бджолам було добре. Чоловік сказав, що не проти, якщо йому не треба буде з ними поратися :)
Мені завжди було цікаво бджільництво, поки читала статтю, вивільнила дуже давній спогад з дитинства. Літо, вечір, майже ніч, я у бабусі в селі, читаю книгу про бджол і боюся, що вона зайде і буде мене сварити, адже я вже повинна спати. Це був довідник, знаєте, з тих книг, які завжди є в сільському будинку. Як і що робити, з чого почати, як доглядати… Але застосувати ці знання мені не було де, бо я була абсолютно міською дитиною.
У квартирі теж можна допомагати бджолам: садити польові квіти на балконі та/або готувати цукровий сироп. Але у дитинстві я цього не знала :)
Сподіваюся, до моменту появи у мене першого вулика бджоли ще будуть існувати. У статті кажуть, що без них жити нам не більше чотирьох років, адже для опилення овочів-фруктів потрібні бджоли. Цитата: ‘Зі зникненням бджіл щезнуть фрукти і овочі, без лугових трав, які теж запилюють бджоли, загинуть м'ясні тварини. Пропаде бавовна і вироблений з неї одяг‘.
https://rubryka.com/article/bees-disappear/
Міні-новини
Впевнена, ви вже бачили, що ми купили супутник та на додачу доступ до великої мережі супутникових фото. Я вірю в людей і тому дуже радію цій новині.
Хотіла порекомендувати https://spotify-uncharted.com/, але виявила, що це руснявий сервіс (є сторінка ВК і немає інших мов, окрім англійської та російської), тож будьте обережні і заберіть доступ до сайту в Spotify, якщо раніше реєструвались там.
Дуже болить від Нікополя, Харкова, ЗАЕС і взагалі, за всю Україну болить. За порадою психотерапевта виділяю собі час на посумувати, вшанувати загиблих, побоятися. Кілька хвилин. Бо якщо буду робити це весь час, то впаду у безодню відчаю.
Можливо, ви чули новину про ‘реорганізацію‘ (фактично — ліквідацію кіноархіву) Довженко-Центру. Подробиці можна прочитати ось тут: hmarochos.kiev.ua або у іншому джерелі, якому ви довіряєте. Вважаю, що культуру треба берегти, особливо зараз. А Довженко-центр саме зберіганням культури і займається. Будь ласка, підпишіть петицію, щоб ми не втратили цінний кіноархів та музейну колекцію: petition.kmu.gov.ua Рекомендую реєструватися не через банк, а вручну, так вийшло підписати.
Сертифікація Google Analytics 4
Так, несподівано, але я вирішила трохи приносити вам робочого, тому тут будуть зустрічатися усіляки новини про аналітику, роботу з даними, програмування тощо. Сподіваюся, ви не проти.
Відкрито сертифікацію GA4. Я ще не отримала її, але згадала, що взагалі-то мала оновити сертифікати для Universal Analytics та GTM, тому що вони діють рік. Тож хочу зробити все разом і похвалитися у LinkedIn. Але спочатку у відпустку! :)
https://skillshop.exceedlms.com/student/path/508845-google-analytics-certification
Богдан-Ігор Антонич
Сподобався цей допис про поета Богдана-Ігора Антонича. Відразу захотіла почитати його вірші. Знайшла декілька у кінці, вони виявилися легкими, дуже приємно читати. Рада, що натрапила на пост. Своїх треба знати :)
Допомога людям з інвалідністю
Натрапила на перелік організацій, які допомагають людям з інвалідністю. Питання абсолютно різні: від евакуації до забезпечення необхідним. Якщо вам або вашим родичам чи знайомим потрібна така допомога, можна скористатися посиланням.
https://www.palyanytsya.info/categories/dopomoha-liudiam-z-invalidnistiu
ArtHuss
Деякі видавництва надають книги для вільного доступу, щоб підтримати читачів під час війни. ArtHuss видає книги про мистецтво, тому якщо для вас актуально, переходіть за посиланням, обирайте теґ ‘книги у вільному доступі‘ та насолоджуйтесь.
Покупка книг також вітається, особливо зараз, коли книговидавнича сфера потребує підтримки.
https://www.arthuss.com.ua/books-blog/
Рубрика для жартів або гарних картиночок
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page
United24: https://u24.gov.ua/
Кофаундер ‘Радіо Поділ’ Павло Бондаренко волонтерить і постійно покупає класні штуки. Підтримати: https://quicknote.io/15d70790-aba5-11ec-ab06-3196df23f820 Звіти про збори: https://twitter.com/bo_pavlo
Все буде Україна! 🇺🇦