Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося щоп’ятниці у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Попередні випуски можна прочитати у архіві.
Якщо ви хочете розповісти про листи друзям (за що я буду дуже вдячна), сторінка з формою підписки знаходиться за посиланням.
Соцмережі:
Телеграм-канал: https://t.me/toytakeorg
Twitter: https://twitter.com/toytakeorg
Facebook: https://www.facebook.com/toytakeorg
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Саундтрек тижня: adm:t — Ах, життя моє дороге (Spotify).
Як ти?
В очікуванні відпустки наступного тижня. Я планувала легти і лежати, попиваючи вино, але роблю… Не знаю, чи помилку. Але я вже накидала собі справи, які добре було б зробити. Курс, контент-план, дочитати недочитане, повернутись на тренування і таке інше. Сподіваюся, що при наявності вільного часу ці заняття тільки надихнуть, а не перетворять мою втому у вигоряння. І ще сподіваюсь, що у мене стане сили волі дати собі відпочити без почуття вини, якщо виявиться, що я нічого не хочу робити.
Сьогодні перше вересня. Дуже боляче за діток, які не змогли піти у свою школу через кляту русню. Прочитала твіт про те, як відбувається ‘організація’ навчання у Херсоні і заплакала. Навіть за мого хресника боляче, бо я б хотіла його привітати з Днем Знань не на словах, а обійняти. Дякувати Богу, він у безпеці, але якого..? Серйозно, чому через якихось покидьків ми повинні вирішувати незручності і думати про речі, які до цього ніколи нас не хвилювали? Чому діти повинні йти у школи з двома рюкзачками: з підручниками і тривожним? Слів немає.
Хліб та вино
У мене величезне бажання підтримувати українських виробників. Я бачила багато років до цього плашечки у магазинах ‘Підтримуй українське!‘, але такого палкого бажання, як зараз, не було. Звичайно, була підписана на купу українських магазинів, але багато не замовляла. Навіть не так. Взагалі не замовляла. Тільки у кількох. Завжди обирала легкий шлях.
З початком війни вирішила, що у мене не буде другого відкладеного життя. Вже є одне під назвою ‘коли у нас буде будинок‘. І тому я хочу купувати штуки, які давно хотіла купити. Це співпало з бажанням підтримувати українське, і ось маємо.
Перше, про що розповідаю — це вино. Дуже смачно! hata.wine роблять вино зі смородини та аґрусу. Є і солодке, і більше міцне, і легке. І дуже щемкі записочки на одній з пляшок. ‘Вікторії від автора‘. Замовляла попереднього разу через інстаграм, а останнього — через сайт https://hata.wine/ Ціни помірні, доволі бюджетно, при цьому якість висока, як на мене.
А тепер хліб. Замовила дегустаційний сет у hlib.dp. І там виявилося багато, багато хліба. Мені довелося частину заморозити, тому що ми стільки не з’їмо відразу, а я просто не можу дозволити йому зіпсуватися. Надзвичайно смачно, але тут доставка тільки по Дніпру, як я зрозуміла. Пробачте всі, хто не у Дніпрі. Окрім Києва, у вас пробачення не прошу, тому що ви маєте Good bread from good people.
Як ви бачите, ця скатертина — найфотогенічніше місце на кухні.
Ще у нас оселилася зубна паста DeLaMark та гелі для душу, щоб не купляти усілякі Nivea та Splat, вибачте. Зайшла в особистий кабінет і виявилося, що перше замовлення робила ще у 2019 році. Тоді мені здавалося, що у DeLaMark занадто дорого і купувала тільки тому що екологічно. Зараз мені мені вже не здається, а я впевнена, що буду купляти українське, навіть якщо це дорожче. Тому що розумію, як все працює.
Найстаріший альбом на Spotify
Обожнюю стару музику, тому зацікавилася темою на Реддіті. Питання було у тому, який альбом на Spotify найстаріший. Якщо вірити коментарям, це ‘Presenting Billy Murray‘ 1903 року.
Посилання на альбом:
Є особлива чарівність у старих записах, скажіть?
Міні-новини
На зустріч ‘Нарешті‘ (це розмовний клуб українською, розповідала у другому листі) завітав Мигаль Кушницький. Він розмовляє русинською мовою. Я була просто у захваті, слухала б і слухала. Дякую Мигалю, що робить YouTube-канал, стендапи та стріми. Можна слухати, скільки заманеться. І інстаграм, звичайно.
До речі, приходьте на Нарешті. Ми любимо, коли нас багато.
Нагадую, що петиція про скасування реорганізації Довженко-Центру все ще потребує вашої уваги: https://petition.kmu.gov.ua/
Офіційно закрила попередню розсилку. Архів лежить в одному сервісі, історію повністю завершено.
Взяла участь у конкурсі колажів. На диво, хоч і не пройшла у фінал (очікувано), програла не всуху. Але це не важливо, тому що від процесу отримала задоволення і тепер думаю про те, щоб струсити пил зі свої курсів та книжок про візуальні нотатки, та спробувати знов вести bullet journal. Створення розворот дуже заспокоює, майже медитація.
Про конкурс трохи розповіла в instagram.
Підтримка розсилки
Буду залишати у цьому розділи реферальні посилання та усілякі монобанки, за допомогою яких можна підтримати розсилку.
Наприклад, я виявила, що сервіс volt.fm, про який розповідала у попередньому листі, розмістив у себе рекламу сервісу Refind, про який розповідала у попередньому листі. Уявляєте?
Все ще пропоную скористатися Refind, якщо ви хочете отримувати добірку посилань на цікаві вам теми. Продовжую щоденно читати пропоновані матеріали і мені дуже подобається результат та налаштування. Кілька днів тому обрала сім посилань замість пїятьох, тоже теперь отримую більше статей.
А ще у преміум-версії можна зробити інтеграцію з Pocket та RSS. Хочу спробувати, тому якщо вас зацікавив Refind, прошу зареєструватися за посиланням: https://refind.com/toytake?invite=b26c0c5e6b І мені завдяки реєстраціям нададуть преміум-доступ на деякий термін. Ось так це працює.
Квітневий розіграш
Старезне відео, у якому вчитель математики розігрує клас. Кожного разу смішно та цікаво дивитись.
Google Gravity
Іграшка для браузеру, яка трошки зіпсує вам Google, але потім все повернеться, як і було до того, обіцяю.
Tips & tricks для Google Calendar
Користуюся Google Calendar більше десяти років. Пам’ятаю, що колись з обережністю планувала там зустрічі або події, які повинні відбутися через рік або декілька. Мовляв, невідомо, чи буду я до того часу користуватися календарем. Зараз сміливо планую та ставлю собі нагадування навіть якщо це має статися через кілька років. Точно буду. Або ж нагадування надійде спадкоємцю моїх цифрових пожитків.
Вирішила нагадати вам про статтю зі списком секретів Google Calendar. Функції, про які ви могли не знати та опції, які знаходятся глибоко у налаштуваннях. Сподіваюся, стане у нагоді.
Це стаття англійською, але схожі можна знайти українською. Наприклад, ось ця.
10 помилок контент-райтера
Підписана на невеличкий акаунт агенції Racoon Writing. Засновниця Вікторія Безсмольна має безкоштовний курс ‘10 помилок контент-райтера‘. Короткі відео з основними положеннями.
Ознайомитися можна за посиланням: https://www.youtube.com/playlist
Bavovna.help
bavovna.help — благодійний фонд, який робить лекції за вільний донат. І збирає таким чином на ЗСУ. Наприклад, 4 вересня очікуємо лекцію про сортування сміття. Розклад та теми зустрічей можна подивитись у профілі інстаграм. А записи попередніх лекцій доступні на YouTube.
Реквізити для донатів розміщено за посиланням: https://bavovna.help/
Рубрика для жартів або гарних картиночок
Стаття про Лі Міллер
Натрапила на статтю про кореспондентку Лі Міллер. Окремо відзначено факт про фотографію, на якій вона знаходиться у ванні. Виявляється, це ванна Гітлера і фотографію зроблено вже після його смерті.
Мені трохи не вистачило інформації про те, як саме це сталося (отримати доступ до квартири Гітлера та спати у його спальні, напевно, не можна кожному пересічному), але стаття цікава і наштовхує на роздуми.
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page
United24: https://u24.gov.ua/
Задонатити на зграю валькірій (бонуси також можна!): https://comfy.ua/ua/den-narodzhennya/
Все буде Україна 🇺🇦
Спасибо за наводку на "hlib.dp", нужно будет родителям заказать. И за вино!
А "Good bread from good people" не доставляет заказы по Киеву с начала войны(