Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося кожного тижня (або як вийде) у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Попередні випуски можна прочитати у архіві.
Якщо ви хочете розповісти про листи друзям (за що я буду дуже вдячна) або потрапили сюди не через пошту, сторінка з формою підписки знаходиться за посиланням.
Соцмережі:
Телеграм-канал: https://t.me/toytakeorg
Twitter: https://twitter.com/toytakeorg
Facebook: https://www.facebook.com/toytakeorg
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Саундтрек тижня: Alexandre Desplat — Statues.
Як ти?
Попередній тиждень був дуже дивним. Тривожний, бо на кордонах весь час злітають літаки, оголошують тривогу по всій Україні, ми сидимо в калідорі. Не ігноруємо, бо застосунок голосом Марка Гемілла каже ‘Don’t be careless‘. Як тут не послухатись.
Мені важко було зосередитись та не хотілось нічого робити, всі робочі дні апатія та meh. Але на вихідних розморозила та помила холодильник і тепер дуже тішусь, бо там вже так намерзло було, що страшне. Ще перебрала шухлядки в коридорі, поки сиділа там під час тривоги. Знайшла пачку пластикових карток, внесла їх в Stocard та відклала, щоб здати на станцію сортування потім. І ще знайшла квитки на ратушу у Львові, дуже важлива для мене поїздка у 2019 році. Не стала їх викидати.
Єдине, з чим залишається питання — роликові ковзани. Носити не буду, що робити — не розумію. Продати? Кудись віддати? Для початку виставлю на продаж, а далі подивимось.
Але від прибирання стає трохи легше. Особливо коли довго муляло очі, як от холодильник мені.
Загалом настрій в цьому році — віддавати собі борги. Дочитувати недочитане. Догравати недогране. Не кидатись на нове, а працювати з тим, що є. Відвідати лікарів, візити до яких довго відкладаю. Для мене це добре працює — наводити лад, закривати питання, які довго відкладала, я стаю стабільніше, спокійніше.
Цього тижня не багато матеріалів, не знаю, добре це чи погано.
На цих вихідних гуляли. Спочатку в Open Doors, було побачення з чоловіком. Випили по коктейлю, але була жива музика і дуже гучно, тому швидко пішли.
У суботу кружляли-кружляли і знайшли барчик Кубок Ворона, який я собі зберегла для відвідин. Там прям Середньовіччя за атмосферою і тусуються люди з настолками. Напої та наїдки — нічого особливого.
І просто гуляли:
Знайшли міні-скульптуру біля Менори. Раніше не бачили, тому що Золоту Розу відкрили тільки 16 грудня 2022, зовсім нещодавно. За посиланням більше про неї:
Культура згоди
Поки писала цей лист, поширилась обурлива історія про хлопців, які запрошували на вечірки дівчат, та поки вони були у непритомному або неадекватному стані, роздягали їх, виконували дії сексуального характеру, знімали це на відео і викладали в мережу. Пости супроводжуються інформацією про те, що дівчатам в алкоголь без їньої згоди додавали ксанакс — транквілізатор, який не сумісний зі спиртними напоями.
Організаторів вже затримано, але я хочу нагадати ось що: у ґвалтуванні завжди винен ґвалтівник. Це стосується не тільки дівчат, зазвичай про їх безпеку згадують, тому що за статистикою 86,3% жертв зґвалтувань та 78,1% жертв домашнього насильства — жінки (джерело). Варто пам’ятати, що ніхто не має права кривдити ні жінок, ні чоловіків.
Коли такі історії отримують розголос, розумію, що мені у мої 19-20 років просто щастило, що поруч не виявилось ґвалтівників. Саме тому мене не скривдили, а не тому що правильне щось пила, чи їла, чи одягалась, чи фарбувалась. Якщо ви жертва — пам’ятайте, що ви не винні.
Залишаю корисні контакти.
Мобільні Бригади — реагують екстренно на випадки домашнього насильства. Приїжджає бригада з соцпрацівника та психолога.
У Дніпрі Центр Допомоги Врятованим (ЦДВ), +38 099 245 2121, Крутогірний узвіз, 21а. Надають психологічну підтримку та супровід жертвам зґвалтувань чи насильства. Проінформують стосовно доступних безоплатних сервісів та можливостей.
https://t.me/stay_in_safe_ua_bot — інформаційний ресурс створений з метою підвищення інформованості про проблему торгівлі людьми.
116 123 — національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.
1547 — гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству.
Сильні — фонд допомоги людям, які пережили сексуальне насилля під час війни. Сподобався також пост на їхній сторінці ‘Ти не маєш права її торкатися‘.
Подкасти
Власне, під час миття холодильника послухала три штуки:
Звідки у тебе стільки вільного часу на читання?
Випуск подкасту Ш(чи)тець, про який вже згадувала у цьому листі. Інформація подана структуровано і я отримала відповідь на всі питання, які хвилювали з цього приводу. Єдине, що не сподобалось — ствердження, що такі запитання до читаючої людини бісять, тому що воно не образливе і не думаю, що всі, хто питають, як знаходити час на читання, вкладає саме той сенс, про який каже Оля. Але мене рідко питають про час для читання, тому я можу судити тільки з боку людини, яку цікавить, як читати більше.
Посилання на випуск: Звідки у тебе стільки вільного часу на читання?
Текстової версії немає.Олександр Косован, засновник MacPaw.
Один із випусків подкасту ‘Перші люди‘, про який теж згадувала у листах. Мені цікава компанія, тому що вона відома своєю культурою та участю у соціальних проєктах. З надзвичайним задоволенням послухала подкаст, подобається лаконічність ведучого та його питання, часто незвичайні та складні. І, звичайно, сам гість. Було цікаво дізнатись про засновника компанії більше.
Не подкаст, але інтерв’ю, яке мені дуже сподобалось свого часу — це розмова з Вірою Ткаченко, на той час Software Team Lead в MacPaw, зараз Facebook говорить, що вона з 2019 року CTO. Я його перечитувала кілька разів і чомусь воно мені дуже запам’яталось. Текст доволі старий, 2017 року.
Посилання на випуск: Олександр Косован, засновник MacPaw – просто Саша з КПІ, який побудував бізнес на $300 млн
Текстової версії немає.Катя Тарабукина. Культура Берліна.
Випуск вийшов у 2019 році і, на жаль, записаний російською. Він опинився у мене в черзі, тому що в описі було вказано, що гостя та ведучі обговорять політику пам’яті в Німеччині та в Україні. Тому стало цікаво.Подивилась соцмережі самої Каті та ведучих — успішно українізувались, можу рекомендувати. Катя Тарабукина — автор проєкту Berlin by Kate, гід по Берліну. Розповідає, на мою думку, надзвичайно цікаво.
Окрім роботи з пам’яттю, обговорили також вигоряння, мистецтво, арт-терапію та інше.
Текстової версії знову немає, але можна почитати інтерв’ю з нею, яке вийшло буквально сьогодні.
Посилання на випуск: Катя Тарабукина. Культура Берліна
Прочитала
Нарешті дочитала ‘Незриме життя Адді Лярю‘ Вікторії Шваб. Очікування були інші, я хотіла таку ж за атмосферою книгу, як фільм ‘Вік Адалін‘. І вважаю, що мої сподівання виникли не на порожньому місці, адже авторка заявляла, що надихалась фільмом при створенні книжки.
Але ні, все по-іншому, до механіки безсмертя головної героїні виникають питаннячка. Мене дуже розчарувало, що вона була вимушена красти. Кожного разу якось неприємно було від факту крадіжки. Також акцент на тому, як вона справлялась зі своїм прокляттям, але мало про мистецтво та її відносити з художниками. А було б цікаво.
Врятував книгу стиль написання, читати справді цікаво, думаю, це заслуга не тілька автора, а і перекладача — багато виразів напрочуд мелодійних та художніх. І у кінці я почала себе ототожнювати з Аделіною, тому що у мене теж були відносити без майбутнього, але при цьому дуже насичені та небезпечні за відчуттями. Приблизно так я і уявляла її відношення до Мороку.
Рекомендувати не можу, але і сильно сваритись на книжку не хочеться. Один раз прочитати можна.
Починаю віддавати собі борги, тому дочитала нарешті ‘Таємничу історію Біллі Міллігана‘ Деніела Кіза. Я її почала, потім якось закинула, періодично поверталась, тому що вона лежала на журнальному столику, і знов відволікалась на інші книжки. Останнім часом було важко читати, тому що там розповідали про окремих особистостей та їх переживання, я хвилювалась за кожного, мене так само бентежило, що весь час щось погане відбувається з кожним з них. Тому емоційно я не витримувала довгого читання. Поклала її біля ліжка, щоб по парі сторінок, але читати стабільно. І це дало результат. Останні глави про судові процеси, газетні нападки та життя самого Біллі було набагато легше читати, тому я закінчила її за вихідні.
Тут можу рекомендувати. Можна вірити у синдром розщепленої особистості або ні, вірити Біллі Міллігану або ні, але історія захоплююча і я з задоволенням її прочитала. Ще сумніваюсь, чи починати ‘Війни Міллігана‘, бо бачила багато відгуків, що вона не така цікава на відміну від першої.
Тепер поклала ‘Діалоги‘ Платона біля ліжка. Читаю її вже сто років за відчуттями, тому що так само то повертаюсь, то знову закидаю. Але половина вже є, тож якщо рухатись маленькими кроками, можна невдовзі закінчити. Але не очікую від себе швидкого читання у цьому випадку, тому що вона потребує надзвичайної зосередженості, якщо не хочеш загубити думку. За 2-4 сторінки натурально втомлююсь.
Міні-новини
Один з сервісів таксі, яким користуюсь, пропонує промокод topkino для Sweet.TV. Можна застосувати для трьох фільмів, акція діє до 13 лютого. Натискаєте ‘Купити‘ і там є ‘Ввести промокод‘. Після застосування з’явиться повідомлення про те, що фільм успішно придбано.
Інші справа, що на Sweet.TV, на мою думку, дуже обмежений вибір, але щось варте промокоду можна знайти :)Бавилась з Midjourney, нагенерила собі ось таку дредасту дівчинку. Перша навіть подобається. Мене вже можна підвищувати до Middle Prompt Engineer?
В Дніпрі є хлопчик Ігор, який робить льодяники. Продає на вулиці та приймає замовлення через пошту. Весь прибуток відправляє на ЗСУ. Акаунт веде тато Денис: https://www.instagram.com/bonbon_garcon/
Разом вони вже відправили 45 000 гривень допомоги. Давайте накупимо у хлопця льодяників, вони всього по 10 гривень. Коли робила замовлення, запропонували такі смаки: вишня, слива, груша, класичні, малина, персик, барбарис, апельсин.На Humble Bundle пропонують бандл з обраної кількості книжок Adams Media по темах: погода, генетика, література тощо. Частину коштів платформа відправляє на благочинність. Діє ще три дні. Найменший бандл містить п’ять видань англійською та коштує 1$: https://www.humblebundle.com/books/knowledge-master-101-adams-media-books
Через Дію можна обміняти лампочки розжарювання на LED-лампи. Ми заїхали у цю квартиру років 7 тому, відразу всюди встановили LED-лампочки і не міняли їх з того моменту жодного разу. Тому міняйте, якщо ще ні.
Бабак Тимко
Бабак Тимко віщує, що весна у 2023 році настане у середині березня. Саме тоді, за прогнозом бабака, варто чекати на потепління.
Дуже мила новина. Також подивіться, яка гарна домівка у Тимка:
Доглядач розповідає, що бабак погано спить та схуд, що може бути наслідком стресу через війну. Понад пів року бабак разом зі своїми друзями був в окупації в селі Нестерівка на Харківщині.
Посилання: Бабак Тимко ІІІ дав прогноз на весну
Косметика без жорстокості
Стаття у виданні КУСТ, яка розповідає про етичність у косметиці. Бонусом пропонують перелік брендів, які не тестують свою продукцію на тваринах.
Увага: у статті є блок, який не рекомендується читати чутливим людям. Перед ним опубліковано дисклеймер.
Косметика без жорстокості: як обрати крем для обличчя, який не травмував жодне кроленя?
У статті цієї дівчини немає, але не можу не поділитись: для мене найкраще працює догляд від Вікторії Гусарової. Віка — орнітолог, опікується птахами, надсилає косметику в упаковці без пластику та плівки, потім все прекрасно можна здати на станцію сортування.
Рубрика для жартів або гарних картиночок
Піп Іван
Піп Іван Чорногірський має неофіційний акаунт в твіттері. В описі вказано: Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост. Періодично в профілі з’являється детальна інформація про погоду та рекомендації щодо виходу у високогір’я:
IT Support від Google
Мені не дозволять за умовами гранту, але вам може стати у нагоді. Prometheus розмістив інформацію про доступ до сертифікації на Coursera за напрямками IT підтримка та Цифровий маркетинг.
На стипендію можуть претендувати:
українці/ки, що повністю чи частково втратили роботу внаслідок військової агресії РФ;
українці/ки, чия зайнятість опинилася під загрозою під час війни.
Відбір відбуватиметься на основі анкет, які слухачі заповнюють при реєстрації.
Кількість місць обмежена. Взяти участь в програмі можуть лише кандидати, що зараз проживають на території України, мають чітку мотивацію вступити на програму та завершити навчання.
Я починала проходити курс по IT Support (треба закінчити, до речі), він трохи застарілий, але в цілому дає загальне уявлення і може бути корисним, якщо вам цікавий напрямок підтримки. Як стартовий пункт — чому ні.
Посилання на програму та заявку: Work in Tech
Обрані фото у кольорі конкурсу WildArt
На обкладинці цього випуску фотографія Krisztián Borbély з павучком. Обрала її після знайомства з матеріалом nauka.ua. На сайті опубліковано добірку фотографій дикої природи з категорії ‘Колір‘ конкурсу WildArt Photographer of the Year.
Прошу вибачення у всіх арахнофобів.
Кольорові акценти. Обрані фото у кольорі конкурсу WildArt
Нові види рослин
Послухала цікавенну, як завжди, лекцію Олексія Коваленка про нові види рослин, які описані 2021 року. Якщо ви ще не знайомі з Довколаботанікою — раджу підписатись на всі соцмережі, які знайдете. У Олексія чудове почуття гумору, багато матеріалів на різний смак і постійні оновлення. Дуже якісний україномовний контент.
На цьому все. Дякую, що читаєте і до зустрічі на наступному тижні! Бережіть себе <3
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page
United24: https://u24.gov.ua/
Вишибанки: https://vyshybanky.com/
Птахи: https://ptahy.vidchui.org/
Все буде Україна 🇺🇦
Дякую за листа