Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося кожного тижня у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Попередні випуски можна прочитати у архіві.
Якщо ви хочете розповісти про листи друзям (за що я буду дуже вдячна) або потрапили сюди не через пошту, сторінка з формою підписки знаходиться за посиланням.
Соцмережі:
Телеграм-канал: https://t.me/toytakeorg
Twitter: https://twitter.com/toytakeorg
Facebook: https://www.facebook.com/toytakeorg
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Саундтрек тижня: Jakwob, Maiday, Sane Beats — Fade [Sane Beats Remix].
Як ти?
Поскаржилась знайомому, що дуже стомилась за рік, він між іншим спитав: ‘А ти часом не вигоріла?‘, і я стала себе відчувати, ніби начиталась медичних енциклопедій. Знайшла у себе всі симптоми вигоряння. Але потім проаналізувала роботу за тиждень і зрозуміла, що ні, є втома та бажання змінити картинку, але це не вигоряння. У мене є ідеї та бажання їх втілювати в життя, є жага до нових знань, є сподівання на новий рік. Та злякатись встигла, бо ціную свою роботу і мені дуже страшно втратити до неї інтерес.
Тому загадала відпочинок, але поки не буду розповідати плани, бо ще сама у них не впевнена.
Новорічного настрою не мала зовсім, але він потроху з’являється. Я дуже люблю дарувати подарунки, тому коли обрала сувеніри для Таємного Санти та придумала, що подарю на Миколая, Різдво та Новий рік мужику, стало якось легше, навіть є бажання свята та передчуття, з’явилось натхнення планувати новий рік та сподіватись на нього. І гірлянди, звісно. Гірлянди дуже допомагають.
Книжечки
У неділю була зустріч улюбленого книжкового клубу. Ми читали ‘Спитайте Мієчку‘ Євгенії Кузнєцової і знайшли дуже багато тем для обговорення.
Кожного місяця чекаю цих зустрічей. По-перше, це мотивує читати. За правилами можна приходити, якщо прочитав від 50% книги, але мені сподобалось дочитувати до кінця, бо відчуття, ніби дуже добре підготувався до уроку. Вже другу зустріч приходжу з повністю прочитаною книгою, і почуваю себе впевненіше та спокійніше. По-друге, мені подобається компанія, яка зібралась, дуже класні дівчата. Знаходжу себе не спустошеною, а наповненою після наших посиденьок.
‘Спитайте Мієчку‘ допоміг прочитати блекаут у листопаді. За вечір закінчила її, тому був час почитати інші книги, про які розповім нижче. А поки — декілька цитат, якщо дозволите.
— Не можна аж так, — хитала головою бабуся. — У Бога треба вірить, тоді люди щасливіші і не спиваються.
— А отой, за якого ти казала, що спився од причастя? — спитала Мієчка.
— Скільки я тобі розумного казала, Соломіє, а запам’ятала ти оце.
— Ти бачила її груди?
— Ага.
— Вражає, нє?
— Як з такими жить?
— Ну як? Прокидаєшся зранку і вже відчуваєш, що живеш недарма.
— …просто через мій вік, тоді вже маю право нікому не служити, окрім своїх власних ідей.
— І як воно? — спитала Лілічка.
— Чудово, — обізвалась бабуся. — Тільки ідей уже ніяких нема.
— Міє, зручно тобі тут в кущах? — сказала бабуся, яку Мієчка і не зауважила. Вона повільно йшла з паличкою по високій траві.
— Я... — почала Соломія. — Ба, я жасмин нюхаю.
— Ага, ага, — закивала бабуся. — Краще б нюхати, поки він цвів, але можна й тепер…
Мієчка засміялась. Вони стояли вдвох і дивились угору. Устим працював.
Це літня розповідь, яка залишає приємний післясмак, тепла сімейна історія. Поки читала, зрозуміла, наскільки для мене важливо відчуття дому.
У січні читаємо ‘Незриме життя Адді Лярю‘ Вікторії Шваб. Про покупку цієї книги розповідала у цьому листі. Придбала імпульсивно, але сюжет цікавий за анотацією, тому запропонувала її для книжкового клубу. Сподіваюсь, що всім сподобається.
Несподівано у мене з’явився час до зустрічі, тому я нарешті прочитала ‘Лінгвістику на карті світу‘ Рустама Гаджієва. Поспішала дочитати її до зустрічі книжкового клубу, бо хотіла до Нового року віддати знайомій, яка дала її почитати, а воно також його відвідує. Олена, привіт і дякую :)
Встигла! Це збірка фактів та історій про різні мови світу. Книжка величенька, але зручно розбита на розділи, тому я просувалась доволі швидко. Враження неоднозначні. Це наукпоп, тому дещо грайливий тон дозволяється. Але іноді було враження, що вже занадто багато метафор та спроб зацікавити читача. Нічого поганого у таких спробах немає, але я вже зацікавлена, вже читаю! Мене не потрібно утримувати. Навпаки, я була готова до розлогих описів, додаткових фактів тощо. Натомість — доволі багато виправдань від автора про те, що він не хоче нам надокучати.
Але книга сподобалась, вона спонукає до нових відкриттів. Багато згадок творів та персоналій, залишилось бажання більше дізнатись таких само історій, або доповнити отримані знання. Наприклад, почитати біографії згаданих у книзі осіб, детальніше розібратись в історичних подіях.
Тому не шкодую, що прочитала, навіть навпаки — придбаю власний екземпляр в електронному вигляді, щоб взяти його за основу нотаток у базі знань.
Коли зрозуміла, що швидко та легко читаю, бо трапляються класні книжки, що я знайшла свій ритм — взагалі стала сміливою та вписалась у цьому місяці ще в один клуб. Давно сиджу там у чатику, пів року точно, але візьму участь тільки зараз. #thursdays_reading_club обрав для себе незвичайний формат. Книжка обговорюється текстом. У визначений день та час ви публікуєте свій відгук та читаєте, що написали інші.
У грудні для читання обрали ‘Кондитерку-втікачку‘ Луїз Міллер. У Видавництві Старого Лева були знижки, до того ж клуб бере участь у програмі лояльності. При сплаті карткою monobank отримала кешбек, який автоматом відправляється на благодійність, тому вважаю, що і книгу придбала вигідно, і добре діло зробила.
За три дні прочитала 57%, для мене це хороший результат, розраховую через декілька днів закінчити. Вже на перших сторінках весь час думала про знайому, яка теж кондитерка за покликанням душі. Мені здається, вона не може не пекти і не придумувати щось смачне. Надзвичайно талановита. І так само, як і головна героїня Олівія, з великою любов’ю розповідає про ганаш, марципани, безе й інші солодкі та незнайомі слова.
Книга подобається, легко читається, але при цьому вона не поверхнева. За героїв хвилюєшся, дуже яскраво уявляєш і емоції, і як все облаштовано, та дуже цікаво, що буде далі.
Також виявилось, що в чатику клубу присутня перекладач книжки, тому чекаю дня обговорення, можливо вона розповість про свій досвід та роботу над перекладом.
Підтримка розсилки
Буду залишати у цьому розділи реферальні посилання та усілякі монобанки, за допомогою яких можна підтримати розсилку.
Refind: сервіс відправляє кожного дня посилання на статті за вибраними темами. Теми, кількість щотижневих листів та час отримання ви обираєте самостійно. Посилання для реєстрації: https://refind.com/toytake?invite=b26c0c5e6b
Виявляється, набрати 20 рефералів — найскладніше завдання у світі, тому завжди буду публікувати це посилання першим. Дякую, що використовуєте його!DuoCards: застосунок для вивчення англійських слів методом інтервальних повторень. Якщо зареєструєтесь за посиланням, отримаєте місяц преміум-доступу: https://app.duocards.com/i/e3844e0bf2ad
Reclaim: сервіс, за допомогою якого я керую своїми календарями та розкладом. Посилання для реєстрації: https://reclaim.ai/r/s/PnKnF
iTalki: сервіс для пошуку вчителя іноземної мови. Якщо зареєструватися за посиланням, ви отримаєте 5$ на рахунок для сплати уроків: https://www.italki.com/i/ref/GdfGec
Mugshawtys
Покажу вам один профіль в твітері (поки твітер ще живий). Це збірка mugshots — фотографій осіб після арешту. У кожного фото є підпис — за що саме було заарештовано зображену дівчину. Так, ви знайдете на фотографіях лише жінок, така вже у цього профіля спеціалізація.
Я збагатила свої знання кримінальної лексики англійською. І там трапляються цікаві обличчя. Моя улюблена фотографія — ось ця:
На момент написання листа у профіля 436 тисяч підписників в твітері та 237 тисяч в інстаграмі.
Друкарня
Почала слідкувати за проєктом під назвою Друкарня. Наскільки розумію за описом, це буде блог-платформа для створення текстів українською. Своєю місією бачать популяризацію українського контенту. Можна сперечатись про доцільність, адже є купа можливостей для публікації контенту зараз, та мені цікаво, що з цього вийде. Тому готова підтримувати на ранніх стадіях.
Spurious Correlations
Здається, це посилання приніс робочий чат. Це добірка фальшивих кореляцій — поєднано два графіки, які візуально співпадають, але насправді не залежать один від одного.
Поєднання доволі смішні. Наприклад, статистика розлучень у штаті Мейн та споживання маргарину на душу населення. Ось як це виглядає:
Ідеальне джерело інформації для прихильників теорій змов.
http://www.tylervigen.com/spurious-correlations
Міні-новини
Приїхав чай від Їжака з лісу. Це крамничка трав’яних чаїв, варення та усіляких смаколиків з Закарпаття. Окрім чаю, замовила мішечок з лавандою та поклала його біля подушки. І прозорий термочайник, щоб заварювати відразу літр чаю. Вже вдруге замовляю ‘Сонячний ранок‘, бо він дуже яскравий та мені подобаються шматочки яблук. І ще взяла ‘Від нервів‘, звичайно, п’ю його ввечері.
Крамниця весь прибуток з початку війни віддає на ЗСУ, тому ви підтримуєте своїми замовленнями і бізнес, і країну, і Збройні Сили.Пишу тепер олівцем з лавандою від Brinjal. Це бренд квітучої канцелярії, тобто ви можете тим чи іншим чином після використання посадити та виростити рослинку з їх виробів. Але не всі, мій олівець не виросте, наприклад. Він міститься у колбочці, там є шматочок тканини з запахом лаванди. Після використання олівця закриваю його знов у колбу і він буде пахнути при наступному використанні. Заспокоюю себе як можу.
Таємний Санта вже завітав до мене, отримала подарунки: книжечку різдвяних історій, шкарпетки та свічку, яка дуже приємно пахне. Аж святковий настрій з’явився, дякую моїм Сантам :)
Рубрика для жартів або гарних картиночок
Cloud skills training
Google Cloud пропонує доступ до навчання ряду навичок безкоштовно. Якщо для вас актуально — зверніть увагу. У деяких активностях є обмеження по часу, наприклад, реєстрація на The Google Cloud Fly Cup Challenge закривається 31 грудня.
Я обрала невеличкий модуль по Sustainability. У мене в роботі є один курс, про який розкажу згодом, та не змогла втриматись. Тим більше, він всього на годину. І так само влаштований, як лабораторки, які проходила для отримання Skill Badges.
Французький хліб
Нарешті відкрила застосунок Google Arts & Culture, який встановила кілька тижнів тому. Натрапила на розповідь про французький хліб. Короткі описи, великі фотографії — не складно читати і цікаво роздивлятись незвичайні форми хлібин.
https://artsandculture.google.com/story/IAUhClUitoOUCQ
Коли відкрила цю ж історію на десктопі, побачила також браузерну гру Baguette Sprint, де треба на велосипеді ловити багети у кошик, об’їжджати собак та калюжі, та ловити усілякі додаткові штуки. Примітивно, але весело :)
https://g.co/arts/7mNid7DNToVCQ3Xj6
У застосунку є і українські музеї. Якщо цікавитесь мистецтвом, можна підписатись на їх сторінки та переглянути вже доступні колекції. Залишаю посилання на проєкт ‘Україна поруч‘, там є зручні посилання та взагалі, дуже класний лендінг:
https://artsandculture.google.com/project/ukraine
Користуйтесь інтернетом українською
PlayUA нагадали статтю про те, як встановити українську в ігрових сервісах та деяких соціальних мережах. Якщо ви ще цього не зробили — будь ласка, скористайтесь інструкціями.
У мене більшість інтерфейсів англійською, але Steam був російською, Epic Store також. Всюди, де знайшла, змінила або на українську, або на англійську ще на початку війни, бо тепер бачити не можу російську. Не вважаю, що користуватись англійським інтерфейсом погано, та якщо у переліку є українська мова — стараюсь встановити її, щоб розробники розуміли, що вона користується попитом і розвивали український інтерфейс.
https://playua.net/korystujtesya-internetom-ukrayinskoyu/
Також можна поставити у Chrome доповнення ‘Лагідна Українізація‘, щоб пошук не видавав руснявих результатів.
Подкасти
Послухала два випуски, які виявились трохи дотичними один до одного. Обидва піднімали тему нового правопису і часу, який нам потрібен, щоб призвичаїтись до нього. Ми зараз на етапі, коли ще не зрозуміло — злетить або ні. Наче частина вже пише ‘проєкт‘, а інша частина ще пручається і не може звикнути.
Перший — це MINCULTPRYVIT з Ідеєю Олександрівною, про яку трохи розповідала у цьому листі. Розмовляли про мову, звичайно ж, а ще відношення до піратства, діалекти, різні артефакти дитинства, релігії, роботу та інше.
Субтитри тільки автоматичні.
Другий — це Vertigo про українську ігрову локалізацію. Послухала після скандалу з CDPR (деталі на DOU). І прям без перерви дослухала весь випуск, дуже цікаво.
Окрім локалізації, обговорювали також словник ігрових термінів, ось там і згадували правопис 2019 року.
Субтитрів немає :(
Іван Марчук (знову!)
Після попереднього листа погано спала, бо скинула вам відео про Івана Марчука з Громадського, яке не дуже люблю у якості джерела. І вже після відправки згадала про чудову розмову з Іваном Степановичем на Ukraїner. Навіть встала вночі, пішла в іншу кімнату за телефоном, але виявилось, що застосунок Substack не дозволяє редагувати лист. Отже залишаю відео аж зараз.
Воно ще і дуже актуальне, тому що він згадує про переслідування КДБ та свої емоції від спілкування з представниками радянської влади.
Відео має якісні субтитри та збагачено текстовою версією: https://ukrainer.net/ivan-marchuk/
Не в листі
Це рубрика з посиланнями, які я переглядала, але не включила в лист через якісь причини.
Сольний концерт Антона Тимошенка ‘Жартую‘, бо є нецензурна лайка. Для себе вирішила, що контент з матом не буду включати в основний випуск. Або дуже постараюсь.
Подкаст з Сергієм Чирковим, бо також з нецензурною лайкою, але випуск мені сподобався. Концерт ‘Онук мародера‘, який він згадував, за посиланням. Знову ж таки, в випуск не ставлю з вищезазначених причин.
Новина про навушники Dyson, у яких вбудована маска для очищення повітря. Тому що не змогла придумати, куди цю новину запхати, вона якось у випуск не лягла.
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page
United24: https://u24.gov.ua/
Госпітальєри: https://www.hospitallers.life/needs-hospitallers
Вишибанки: https://vyshybanky.com/
Бот Donate1024: https://donate1024.org/