Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося щоп’ятниці у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Попередні випуски можна прочитати у архіві.
Якщо ви хочете розповісти про листи друзям (за що я буду дуже вдячна), сторінка з формою підписки знаходиться за посиланням.
Соцмережі:
Телеграм-канал: https://t.me/toytakeorg
Twitter: https://twitter.com/toytakeorg
Facebook: https://www.facebook.com/toytakeorg
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Саундтрек тижня: AURORA — Blood In The Wine.
Як ти?
Тиждень минув дуже швидко. Наче тільки писала вам попередній лист, а вже сіла за новий.
У неділю була на чудовому заході, який став справжньою розрадою — Plant Swap у TeaHouse Botanica. У тематичному TeaHouse організували зустріч з блогеркою Дашею @tribe_of_plants, назвали її (зустріч, не Дашу) PLANTea Sunday та запросили всіх бажаючих обмінятись рослинами. Також Даша прочитала цікаву лекцію та презентувала журнал. До речі, електронну версію журналу можна завантажити за посиланням.
Ще був майстер-клас створення купажу чаю. Купаж — це суміш усіляких чаїв та інгредієнтів. Нам показали, як він створюється, адже важливо, щоб жоден складник не забирав на себе зайвої уваги. І потім ми всі спробували, що вийшло. Мені сподобалось, смачно. У той день був настрій пити щось легке, не насичене ароматами та смаками, і створений майстрами TeaHouse чай був саме таким.
Готовий купаж розіграли серед присутніх, також у лотереї подарунками були примірник журналу та гарна рослинка — Philodendron Birkin. Я нічого не виграла, але була дуже щаслива, тому що вже отримала подарунок: @anve.lin роздавала малюків церопегії, я так зраділа! Бачила цю рослину у багатьох блогерів, інтуітивно вирішила, що спеціально шукати її не буду. І не помилилась, вона знайшла мене сама. Також придбала у @dashaandplants сингоніум, на фото погано видно, але він трохи рожевий, дуже гарно.
Я була дуже задоволена і не пошкодувала, що вийшла з дому у цей день :D Ввечері була розмова про хобі в ‘Нарешті‘ та приготування борщу. Чудово проведений час.
Помітила, що незважаючи на мою думку про себе як про інтроверта, кілька років психотерапії змінили мене настільки, що я навіть хочу відвідувати заходи з людьми та сумую, коли довго ніде не буваю. Дивина. Просто тепер знаю, що мені потрібно: ходити кудись тільки за бажанням та відновлювати сили після. Відпочинок на самоті, з книжкою, відеогрою або чимось таким — все ще найкращий відпочинок. Але тепер спілкування з людьми не приносить мені болі, я навчилась отримувати задоволення від нього. Класне відчуття. Набагато легше жити, якщо чесно.
Листівки
Коли у попередньому листі розказувала вам про Олю Гайдамаку, згадувала, що замовила листівки з її ілюстраціями. Вони приїхали і я дуже тішусь, напрочуд гарні. Хочеться тримати в руках і розглядати.
Тому якщо ви хочете отримати від мене листівку, заповніть, будь ласка, форму. Поки що готова відправляти тільки по Україні, про бажання відправити за кордон повідомлю окремо.
Should I deploy today?
Жартівливий сайт, який відповідає на питання, чи потрібно сьогодні деплоїти. Помітила, що варіанти залежні від дня тижня, тобто у п’ятницю він більш впевнено вмовляє тебе нічого не деплоїти, в інші дні може запропонувати щось на кшталт ‘What about Monday?‘ До речі, можна вибрати таймзону.
Підходить для програмістів, дизайнерів та всіх, хто деплоїть: https://shouldideploy.today/
(Рома К., ти не читаєш ці листи, здається, але дякую, що закинув посилання в чатик!)
Аукціон Буккросингу
У телеграмі є канал буккросингу, який з початку війни перетворився на місце проведення постійного аукціону. Як це працює: ви за допомогою бота пропонуєте книжку, надсилаєте її фотографію та назву. Книгу публікують у каналі, ставки приймаються у коментарях. Той, хто виграв, надсилає кошти на підтримку армії та йому передають ваш контакт для зв’язку. І ви домовляєтесь про відправку. Я так продала кілька книжок, тому штука перевірена.
Звичайно, можна не продавати книжки, а придбати таким чином. Автору каналу подяка за велику роботу: кожна картка книги охайна, опис та оформлення вона робить самостійно. Також слідкує за закінченням прийому ставок і спілкується з покупцями в коментарях.
Канал: https://t.me/bookcrossing_ua
Нагадую, що також розповідала про інший великий книжковий аукціон у одинадцятому листі.
Рубрика для жартів або гарних картиночок
Лісовик
‘Бандерівське смузі’ — це канал з короткими роликами гумористичного характеру на військову тематику. Не дивлюсь кожен випуск, але ‘Лісовик‘ так сподобався, щоб став ім’ям називним. Може і вам сподобається.
Як зберігати продукти
Доволі давно читаю Настю Середу, знайшла її блог кілька років тому за рекомендацією і залишилась, тому що дуже приваблює лаконічний стиль інстаграму та цікаві, не банальні кулінарний блог та канал.
Нещодавно вона з ще одною блогеркою Дашею Крікуновою підготувала гайд про те, як запасатись продуктами та організувати їх зберігання. Там і про заморожування, і про консервацію, рецепти ферментації та детально про продукти тривалого зберігання.
Дуже корисно: https://www.prekrasno.recipes/post/how-to-preserve-and-storage-food
Міні-новини:
Philodendron Birkin, якого побачила на обміні рослинами, придбала сьогодні у дівчини, на яку підписалась, власне, після відвідування заходу. Нетворкінг в дії. Мені він дуже сподобався, це мій перший філ (назву скорочую, тому що мені складно вимовляти ‘філодендрон’, пробачте), кажуть, що він невибагливий. Дуже на це сподіваюсь. Дивіться, який гарний:
Взагалі вихідні будуть квітковими: завтра хочу встигнути в ботсад і там теж будуть продавати рослинки, а у неділю домовилась ще з однією дівчиною зі свопу придбати у неї залишки. У мене з’явиться каучуконосний фікус! Я довго уникала його, тому що він асоціюється с ‘рослиною з лікарні‘. Це, знаєте, такі рослини, які завжди можна зустріти у поліклініках, банках та інших установах різного рівню бюрократичності, тому що вони часто можуть рости без додаткової уваги та догляду. Такими для мене є монстера, хлорофітум, пальма, яка не знаю, як називається, і ось такий фікус. Але часи змінюються, хлорофітум вже маю, тепер матиму фікус еластика. Мужику подобається, а я не проти, може він так само стане вірним другом і трохи підвищить мою мотивацію до квіточок. Останнім часом мені здається, що я все роблю неправильно і у всіх навкруги рослини більше, краще і здоровіше :D
P. S. Це не перший і не останній фікус: маю Lyrata і також хочу Бенджаміна, бо чому ні.Після попереднього листа ви питали, чому я не люблю Patreon. Власне, дві причини: видалення сторінки ‘Повернись живим‘ (наскільки знаю, гроші фонду не повернули, а там було більше 250 тисяч доларів), а друга — позиція щодо російських креаторів, яка доволі не прозора, як на мене. Тому я вирішила не підтримувати платформу ні як підписник, ні як створювач контенту.
Якщо хочу донатити, то шукаю інші способи. Також планую відкрити можливість донатів поціновувачам Цікав’ярні, розглядаю Buy Me A Coffee для цієї мети. Бачила і українські сервіси, в основному вони для збору коштів на стрімах, але варіанти є і я впевнена, що зможу обійтись без Patreon.Похвалив тренер після тренування, детально розпитав про мої результати та почуття, розповів, що мені треба додати у якості щоденних вправ. Я так зраділа, що молодець! Наче знаю, що легко ніколи не буде, але після перерви в півроку думала, що дохлий дохлик і все дуже погано.
Помічаю, як у мене вимальовуються в процесі розмов українською власні фішки та фразочки. Починаю відчувати мову та більш вправно нею користуватись. Враження, ніби віднайшла втрачену частину душі. Це стосується всього: і контенту українською, і використання мови в побуті, написання листів, знову ж таки. Тому що найстрашнішим для мене було усвідомлення, що я, можливо, не володію українською достатньо, щоб відчувати її та отримувати таке ж задоволення від письма, як раніше. Але ні. Просто повернулася нарешті додому після довгих мандрів.
Знайшла на Linux програмку для ведення домашньої бухгалтерії: homebank. Мені чогось набридлі всі застосунки, вирішила піти по хардкору і встановити десктоп. Знайшла її просто серед утиліт в стандартному магазині застосунків, вирішила спробувати. Я ще не готова робити прям повноцінний огляд, але поки що вона працює саме так, як і очікується. Тобто там є все, що я хочу бачити, коли справа стосується обліку фінансів. І дуже зручно, знову ж таки, інтуїтивно я швидко засвоїла необхідні дії. Наче є на Mac OS та Windows також, я складаю думку про лінуксову версію, на Debian 11 все працює чудово.
Марки та добрі справи
Приїхали нові марки, ще один конверт від Укрпошти чекаю. Знайшла ось яку інформацію, вирішила вам розповісти:
15 гривень з купівлі блоку ‘Сад божественних пісень. До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди‘ направляється на відновлення музею Григорія Сковороди в Сковородинівці, який дуже постраждав навесні від ракетного удару.
64 грн з купівлі маркового аркуша ‘Пес Патрон‘ передають на закупівлю машини для розмінування та на підтримку притулків для тварин.
48 грн з продажу кожного маркового аркуша ‘Слава Збройним Силам України‘ — це благодійний внесок на підтримку ЗСУ.
Це мій улюблений вид допомоги: отримати щось для себе і одночасно допомогти. Звучить трохи егоїстично, але така вже я людина 🙈
Книжечки
По-перше, я спробувала одну зі своїх привілеїв як патрону ‘Нарешті‘ і замовила книжечку зі знижкою у ‘Книголав‘, щоб перевірити, як це працює. Це, знаєте, таке собі виправдання книгофілу: ну і що, що книжок нечитаних на рік вистачить, треба ж перевірити! Працює промокод чи ні. Так от. Працює :D
Називається нове придбання ‘Незриме життя Адді Лярю’ Вікторії Шваб. Опис дуже нагадав сюжет фільму ‘Вік Адалін‘, який ніжно люблю. Тому подумала, що це може бути чудовою історією.
Далекого 1714 року у Франції одна дівчина укладає фаустівську угоду, щоб отримати вічне життя. Але угода виявляється прокляттям: тепер її забуватимуть усі, кого вона зустріне на своєму шляху.
Так починається неймовірне життя Адді Лярю, її приголомшлива подорож століттями і континентами, історією і мистецтвом, під час якої вона шукає способу залишити слід у світі. Проте одного дня, триста років по тому, все змінюється, коли Адді в одній непримітній книгарні натрапляє на юнака, який пам’ятає її ім’я.
По-друге, хочу вам показати твіттер книгарні ‘Сенс’ у Києві. Вони прекрасні і я вже готова на аж три імпульсивні покупки. І вас закликаю, хай вони продовжують існувати та вести твіттер.
Підтримка розсилки
Буду залишати у цьому розділи реферальні посилання та усілякі монобанки, за допомогою яких можна підтримати розсилку.
Refind: сервіс відправляє кожного дня посилання на статті за вибраними темами. Теми, кількість щотижневих листів та час отримання ви обираєте самостійно. Посилання для реєстрації: https://refind.com/toytake?invite=b26c0c5e6b
Виявляється, набрати 20 рефералів — найскладніше завдання у світі, тому завжди буду публікувати це посилання першим.DuoCards: застосунок для вивчення англійських слів методом інтервальних повторень. Якщо зареєструєтесь за посиланням, отримаєте місяц преміум-доступу: https://app.duocards.com/i/e3844e0bf2ad
Reclaim: сервіс, за допомогою якого я керую своїми календарями та розкладом. Посилання для реєстрації: https://reclaim.ai/r/s/PnKnF
iTalki: сервіс для пошуку вчителя іноземної мови. Якщо зареєструватися за посиланням, ви отримаєте 5$ на рахунок для сплати уроків: https://www.italki.com/i/ref/GdfGec
Пан Роман
Якщо ви не бачили інстаграм Пана Романа, мерщій дивіться та читайте коментарі, бо це суцільний сміх. Дуже захоплююсь людиною, яка це створила, придумала та підтримує, треба мати неабияку фантазію.
Я ще не шукала історію проєкту, наскільки розумію, хтось нейромережею згенерував обличчя і тепер бавиться. Там є ще Маркіян. І розпуста.
У нього повинен бути мільйон підписників, але це так смішно та тонко, що поціновувачів ще спробуй знайди.
Ну, і у нього є тікток, звичайно, ось мій улюблений на момент 22:22 21.10.2022.
Посібник з української
Є такий проєкт Р.І.Д. Сайт у них не дуже, але інстаграм гарненький. Р.І.Д. створений, щоб популяризувати українську мову. І нещодавно вони випустили документ під назвою ‘Рідний посібник для натхненного знайомства з українською мовою‘.
І він чудовий! Там приємні ілюстрації, багато інформації, є згадки про поетів та письменників, рекомендації українського контенту. Ось що кажуть про посібник його автори:
Цей посібник підійде і тим, хто лише починає знайомитися з українською мовою та культурою, і тим, хто володіє мовою від народження, але хоче пізнати її глибше.
У посібнику Тобі трапиться 43 українські письменники та письменниці, 6 режисерів та режисерок. Він відповість на запитання чи українська література лише про журбу (спойлер: ні), поставить безліч запитань у відповідь. […]
У кінці посібника на Тебе чекають рекомендації, як українізувати Твій інтернет-простір, а також скоромовки та сталі вирази, що зроблять Твою вимову і повсякденне мовлення яскравішими!
Розповсюджується безкоштовно, якщо ви зацікавлені, можна завантажити за прямим посиланням.
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page
United24: https://u24.gov.ua/
Сьогодні не буду рекомендувати ніякого конкретного волонтера. Оберіть, будь ласка, того, хто вам до душі та закиньте йому посильну суму на поточний збір. Так і переможемо.
Все буде Україна 🇺🇦