#тойтаке. Лист №3
Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося щоп’ятниці у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Попередні випуски можна прочитати у архіві.
Якщо ви хочете розповісти про листи друзям (за що я буду дуже вдячна), сторінка з формою підписки знаходиться за посиланням.
Соцмережі:
Телеграм-канал: https://t.me/toytakeorg
Twitter: https://twitter.com/toytakeorg
Facebook: https://www.facebook.com/toytakeorg
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Саундтрек тижня: adm:t — лісостеп (Spotify).
Дослідження використання української мови у соцмережах
Натрапила на дослідження використання української мови у соцмережах. Допис в Інстаграм виглядає ось так:
До даних відразу виникло багато запитань, відповіді на деякі я отримала, коли прочитала джерело дослідження: ukrcontent.com Наприклад, період опитувань. Виявилося, що саме у дослідженні це 2020 рік, але якщо вірити цифрам у самому дописи Instagram, то після початку війни цифри змінилися, але не разюче.
Також мені не відразу стало зрозуміло, навіщо у перелік соцмереж включено Однокласники та VK. Припустила, що це для порівняння з YouTube: відсоток україномовного контенту на YouTube за даними статті такий же низький, як у вищезгаданих мережах.
Для мене це знак, що треба робити більше якісного контенту українською. Навіть якщо зараз цифри змінилися, це не означає, що нові джерела інформації не знайдуть свою аудиторію. Тому якщо ви хочете щось робити — починайте. Впевнена, що цей пост знайшов мене так само для того, щоб я зрозуміла — нові канали, розсилки та пости потрібні. І не зволікала з реалізацією :)
Міні-новини
Гарна добірка Instagram-акаунтів за категоріями. Є історія, література, медіа тощо. На багатьох підписана, пропонують дійсно цікаві дописи. Пост з добіркою: instagram.com
Приготувала пирога, можете мною пишатися. Духової шафи немає, тому у мультиварці і з суміші для приготування кексів з АТБ, яка вже рік у мене лежить і муляє очі, але приготувала ж! Вийшло смачно.
Переглядаю ‘Доктора Хауса‘, з попереднього перегляду вже пройшло стільки часу, що я тільки пам’ятаю загальну канву, можу згадати, хто саме буде хворим, та і все. Тому дивитися цікаво.
Якщо ви у Львові, маєте нагоду здати непотрібні російські та російськомовні книжки на переробку. URBAN бібліотека разом з міськими бібліотеками проводить ініціативу зі збору книжок: instagram.com Мешканці Києва мають такую ж можливість завдяки Ecola: instagram.com
Книжкові клуби
9 серпня відзначали День книголюба, практично моє професійне свято, тому вирішила підготувати для вас добірку відомих мені книжкових клубів.
Що таке книжковий клуб? Це коли ви читаєте певну книжку впродовж заздалегідь визначеного часу і потім разом обговорюєте її та розповідаєте свої враження.
Litosvita. Книжковий клуб відбувається кожного місяця онлайн. Є дві опції: ‘Говорю та слухаю‘ та ‘Слухаю‘. Участь безкоштовна. Наступна зустріч 31 серпня, зареєструватися можна за посиланням: https://litosvita.com/bookclub Обрали ‘Лінгвістика на карті світу’ Рустама Гаджієва.
Читацький клуб від ФРІ. Зустрічі відбуваються офлайн у Дніпрі раз на два тижні. Поточна книга — ‘На фейсбуці з сином’, Януш Вишневський. Щоб вступити до клубу, треба заповнити форму за посиланням: docs.google.com/forms/ Після цього вам надішлють посилання на чатик у телеграмі, де відбувається голосування за книгу та обирається час і місце зустрічі. Безкоштовно.
#thursdays_reading_club. Подобається незвичним форматом: обговорення відбувається не наживо, а у телеграмі, кожен пише розгорнуте повідомлення про свої враження від книги. В останній четвер місяця. 25 серпня будемо обговорювати ‘Місто‘ Валер’яна Підмогильного. Безкоштовно. Посилання на чат: https://t.me/thursdays_reading_club
#читай_UA. Канал україномовного проєкту ‘Добірки. Події. Обговорення’ пропонує читацький клуб. Наступний відбудеться 1.09 о 19:00. Читати будуть ‘Музей покинутих секретів’ Оксани Забужко. Зареєструватися можна у формі: docs.google.com/forms Безкоштовно. Канал з анонсами: https://t.me/gromaduany
На часі. Саша Шевченко створила читацький клуб. Окрім обговорення книжок, пропонує також заняття про літературу та культуру, рекомендації книжок та бонусні історії. Зареєструватися можна у боті, тарифи починаються від 7$ на місяць: https://t.me/ChytKBot Допис з анонсом: instagram.com
Книжковий клуб The Ukrainians. Для амбасадорів, які підтримують клуб на максимальную суму 200 грн на місяць або 2000 грн на рік, TU проводить книжкові клуби наживо та онлайн. У серпні обговорюють коротку прозу Лесі Українки, Ольги Кобилянської та Оксани Забужко. Реєстрація: facebook.com Стати амбасадором: https://theukrainians.org/donate/
Gogol Media. Для патронів, які донатять від 10$ на місяць, відбуваються зустрічі книжкового клубу. Щомісяця у Zoom спільнота збирається для обговорення обраної книги. Сайт проєкту: https://www.gogol.media/
Patreon: https://www.patreon.com/gogol_media
Не клуби (бонус)
Віхола регулярно анонсує зустрічі з літературознавицею Вірою Агеєвою, на яких обговорюються книжки. Можна передивитися записи. Остання зустріч була три дні тому, розмовляли про ‘Подорож ученого доктора Леонардо…’ Майка Йогансена: facebook.com Опис зустрічі з посиланнями на інші записи: facebook.com
Культурно-освітня платформа Inverium пропонує записи лекцій про літературу. Лекції представлено на сторінці https://event.inveria.com.ua/videoarhiv-lektorija-inveria-talks/ Вартість однієї 220 грн.
2CELLOS
Дует музикантів Luka Sulic та Stjepan Hauser роблять чудові шоу, завжди із задоволенням переглядаю записи їх концертів. Дослухайте далі 46 секунди, якщо спочатку у вас буде враження, що нічого цікавого немає :)
Кіт
Якщо написати ‘кіт‘ у Google, а потім натиснути лапку, станеться магія. Після цього спробуйте клікати у різних частинах сторінки, не тільки на лапку. А щоб повернути все до первозданного вигляду, натисніть хрестика унизу:
Волонтери про волонтерів
З’явився новий гумористичний серіал ‘Волонтери про волонтерів‘ на YouTube, серії дуже короткі, типу скетчів, але сподобалися. Гумор актуальний, і я рада, що ми можемо навіть у важких буднях його знаходити. Тож рекомендую. Посилання на канал: youtube.com
Нижче перша серія:
Free Workout Plans
На сайті зібрали добірки вправ для різних цілей та потреб: ви знайдете плани для жінок, чоловіків, початківців, на різні групи м’язів, з обладнанням або без. План виглядає як перелік вправ, вказано, скільки потрібно зробити повторень за скільки разів. Також вказано характеристики: скільки разів на тиждень тренуватися, як довго, якої мети допомагає досягти цей план. На кожну вправу є посилання, за яким відбувається переадресація на сайт з відеодемонстрацією.
Скріншот частини файлу всередині:
Посилання на сайт: https://www.muscleandstrength.com/workout-routines
Завантажувати плани можна безкоштовно, жодних обмежень не помітила. Але пам’ятайте, що це універсальні добірки, вони не враховують особливостей вашого організму і краще перед виконанням проконсультуватися з тренером та/або лікарем, щоб не нашкодити здоров’ю.
Рубрика для жартів або гарних картиночок
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page
United24: https://u24.gov.ua/
Good bread from good people, соціальна пекарня, де працюють люди з ментальною інвалідністю, пече хліб та передає територіальній обороні, поліції, у лікарні та пенсіонерам. Підтримати: secure.wayforpay.com
Все буде Україна 🇺🇦