Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося кожного тижня у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Попередні випуски можна прочитати у архіві.
Якщо ви хочете розповісти про листи друзям (за що я буду дуже вдячна) або потрапили сюди не через пошту, сторінка з формою підписки знаходиться за посиланням.
Соцмережі:
Телеграм-канал: https://t.me/toytakeorg
Twitter: https://twitter.com/toytakeorg
Facebook: https://www.facebook.com/toytakeorg
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Саундтрек тижня: Гудімов — Коротка розмова.
Як ти?
На тижні намагалась фокусуватись на гарних новинах і це вдалось. По-перше, в один з днів приїхала попрацювати вночі хороша подруга. У неї довгі відключення світла, а роботи накопичилось, тому вона працювала у нас. Я наступного дня не виспалась, тому що ми поки поїли, поки поговорили… Ви знаєте, як це буває. І вночі я часто прокидалась, бо хвилювалась, як там вона і чи потрібно щось. Але це було так добре. Ми довго не бачились і я скучила.
До того ж, цього тижня закінчила курс по Google Cloud. В останній день, але ж закінчила! Набрала ті вісім ачівок, які потрібні для отримання худі. Остання лабораторна була по Looker (колишня Data Studio) і я рада, що була саме її черга, тому що це було відносно легко у порівнянні з іншими, і я встигла завершити нею курс. Найважчою для мене була та, де ML and AI Tasks, тому що вона виявилась страшенно нудною. Але інші були непогані, та і загалом я задоволена, що вступила на програму та скористалась можливістю. Тепер чекаю лист з підсумками.
І ще хороша новина в тому, що у нас відкривають офіс. Я так скучила, просто неймовірно. Не планую ходити туди постійно, але іноді бачити живих людей навіть мені буде корисно. До війни відвідувала його кожного тижня, у середу. У нас дуже затишно і мені подобається відчуття, яке мене супроводжує, поки я там. Жодна попередня робота не була з таким офісом, до якого мені хочеться повертатись. Це дуже круто. А ще там мої тапки-ведмеді. Це Білий з We Bare Bears. За ними теж скучила.
Міні-новини
Приїхала збірка Лишеги з серії ‘Українська поетична антологія‘. Буду потихеньку збирати всю серію, це вже друга книжечка, першою був Жадан і його ‘Динамо Харків‘.
Придбала курс з української літератури у Саші Скребцової, це мій улюблений книжковий блоґер. Вже маю її лекції з літератури Вікторіанської Англії, записані ще до війни. Тобто я впевнена у стилі викладання Саші та її компетенції, тому анонс курсу з української літератури чекала, але все одно покупка була скоріше імпульсивна. Курс починається 8 грудня. Трохи відпочину після Google Cloud :)
Також придбала лекцію ‘Балет та мода‘ від Маші Халізєвої. Чекаю 21 грудня, Маша об’єднала в одній темі дві моїх пристрасті. Цю людину я взагалі можу слухати годинами, дякую онлайну, завдяки якому можу насолодитись лекціями Маші з будь-якого куточку світу.
Передивляємось ‘Друзів‘, обожнюю цей серіал, а чоловік не бачив. На щастя, йому все сподобалось, тому ми закинули його на флешку, щоб дивитись навіть тоді, коли немає інтернету і потихеньку просуваємось сезонами.
Адвент-календар
Амбасадори Notion створили адвент-календар. Працює дуже просто: кожного дня відкриваєте віконечко, яке відповідає сьогоднішньому числу та дивитесь, який шаблон там всередині. Вже виклали Digital Garden, Book Tracker та декілька інших. Є безкоштовні, є платні, але зі знижкою. Шаблони та самі карточки англійською.
Все чесно: якщо ви відкриєте дні наперед, там ще нічого немає. Нові шаблони відкривають поступово.
Посилання: https://www.notion.so/efficientia/2022-Notion-Advent-Calendar-052a30496680446e9ade7ee8b6e2508d
Підтримка розсилки
Буду залишати у цьому розділи реферальні посилання та усілякі монобанки, за допомогою яких можна підтримати розсилку.
Refind: сервіс відправляє кожного дня посилання на статті за вибраними темами. Теми, кількість щотижневих листів та час отримання ви обираєте самостійно. Посилання для реєстрації: https://refind.com/toytake?invite=b26c0c5e6b
Виявляється, набрати 20 рефералів — найскладніше завдання у світі, тому завжди буду публікувати це посилання першим. Дякую, що використовуєте його!DuoCards: застосунок для вивчення англійських слів методом інтервальних повторень. Якщо зареєструєтесь за посиланням, отримаєте місяц преміум-доступу: https://app.duocards.com/i/e3844e0bf2ad
Reclaim: сервіс, за допомогою якого я керую своїми календарями та розкладом. Посилання для реєстрації: https://reclaim.ai/r/s/PnKnF
iTalki: сервіс для пошуку вчителя іноземної мови. Якщо зареєструватися за посиланням, ви отримаєте 5$ на рахунок для сплати уроків: https://www.italki.com/i/ref/GdfGec
Рідкісні книги
Додивилась відео дівчини, яку звуть Анастасія. Вона створила канал ‘Книжкова палітурка‘ та знімає ролики про книжки. Мені здається, виходить у неї дуже добре, бачно, що відео було записане просто на балконі, слухати при цьому цікаво та приємно, тому на якість картинки не звертаєш увагу.
У каналу всього 160 підписників (161 зі мною) і небагато переглядів, та я сподіваюсь, що вона буде знімати далі і поціновувачів стане більше :)
Анастасія розповіла про книги, які важко знайти українською та у наявності. Тема крута, завдяки перерахованим книгам я поповнила свій список читання і сподіваюсь колись натрапити на якусь з таких рідкісних книжок.
Найгірша катастрофа в історії авіації
Зараз читаю ‘Лінгвістику на карті світу‘ Рустама Гаджієва, там є розділ про авіакатастрофу, яка сталась не у повітрі, а на землі. Я про неї не знала до цього моменту і була вражена розповіддю. Скільки прикрих співпадінь водночас!
Вона сталась на Тенеріфе 27 березня 1977 року, коли через терористичний акт в аеропорту Лас-Пальмас він припинив на деякий час приймати літаки, і вони спрямовувались на Лос-Родеос. Саме цей термінал став місцем катастрофи — зіткнулись два Boeing 747, загинуло 583 людини. Опис детальних причин, серед який поганий зв’язок, низька видимість через туман, вага літака через попередню повну заправку, ви можете почитати на Вікіпедії або вбити в пошук ‘Deadliest accidents in aviation history‘.
Жахлива ситуація, але цей випадок змінив світову авіацію назавжди. Добре було б, якби можна було робити висновки зі своїх помилок не ціною життя сотен людей.
Як зберегти заряд смартфону
Тред з порадами про те, як зберегти заряд смартфону під час блекаутів, було опубліковано у твіттері @_farba_. Видання Tokar.ua зробило з нього зручну статтю.
Більшість порад очевидні, та можливо ви знайдете для себе щось корисне.
Рубрика для жартів або гарних картиночок
Ото і все. Сподіваюсь, у вас буде гарний та продуктивний тиждень. До зустрічі!
Не в листі
Це рубрика з посиланнями, які я переглядала, але не включила в лист через якісь причини.
Результати року в Spotify, тому що це цікаво нікому, окрім людини, яка дивиться на свої результати року в Spotify;
Сайт, який робить афішу фестивалю на основі прослуховувань в Spotify, тому що, знову ж таки, це нікому не цікаво;
Стаття про способи покращення української, тому що їх вже мільйони, таких статей.
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page
United24: https://u24.gov.ua/
Госпітальєри: https://www.hospitallers.life/needs-hospitallers
Вишибанки: https://vyshybanky.com/
Все буде Україна 🇺🇦