Привіт. Це Вікторія, ми з вами зустрічаємося щоп’ятниці у листах про цікавості, які оточують нас у житті.
Попередні випуски можна прочитати у архіві.
Якщо ви хочете розповісти про листи друзям (за що я буду дуже вдячна), сторінка з формою підписки знаходиться за посиланням.
Соцмережі:
Телеграм-канал: https://t.me/toytakeorg
Twitter: https://twitter.com/toytakeorg
Facebook: https://www.facebook.com/toytakeorg
Email для зв’язку: toytakeorg@gmail.com
Саундтрек тижня: нескінченний біг дитини туди-сюди по квартирі у сусідів, які живуть поверхом вище.
Як ти?
Скоріш за все, цей лист буде коротше, ніж зазвичай, бо щось я за тиждень не дивилась та не читала багато контенту. Вечори доволі звичайні: тренування, проходження курсу, полежати :)
В суботу вперше була на розмовному клубі у Dnipro Center for Contemporary Culture. Це офлайн-захід, який відбувається кожного тижня. Мені сподобалось — чудова модерація та атмосфера, приємна компанія. Розмовляли про село — плюси, мінуси, його майбутнє та розвиток. Ще не знаю, чи зможу відвідати клуб завтра, але сподіваюсь, що так. Темою буде українська мова, тому мені особливо цікаво. У процесі переходу на українську прочитала та подивилась багато матеріалу з цього приводу, також вже маю власний досвід.
Якщо ви у Дніпрі, анонси подій Центру сучасної культури можна відслідковувати на Facebook-сторінці.
Якщо ви не в Дніпрі, можна відвідувати розмовний клуб онлайн. Як завжди, так і сьогодні щиро рекомендую Nareshti.
Стало легше розмовляти на клубах, коли повністю перейшла на українську в побуті. Навіть незважачи на те, що до цього моменту я вже відвідувала розмовний клуб та споживала багато контенту українською, перший місяць було доволі важко — плутала слова, довго згадувала потрібне, перекладала в голові вирази, які хочу сказати. Дуже боялась, що мої тексти українською будуть не такими влучними, як мені хочеться, що не зможу підібрати вдалі слова.
Зараз використовую гарні слова (мені так здається), помічаю, що кальки з російської та росіянізми трапляються рідше. Варто декілька разів перекласти в голові потрібне слово — і ти запам’ятовуєш його, наступного раз воно не викликає труднощів. Стало більше ‘фірмових‘ виразів, які притаманні мені.
Особливо подобається, що я тепер не думаю, якою мовою спілкуватись з оточуючими, завжди говорю українською. Раніше могла плутатись — з однією людиною говорю українською, з іншою — російською. Боялась реакції родини, яка все життя спілкується російською, але нічого страшного не відбулось. Хтось переходить разом зі мною на українську, хтось продовжує говорити російською. Всі один одного розуміють. На українську оточуючі реагують дуже позитивно.
Ще думаю російською та перші думки після того, як прокинусь вранці — теж. Сподіваюсь, це просто сила звички та з часом зміниться.
Загалом відчуття від переходу на українську — ніби повернулась додому. Я це вже говорила в одному з листів. Але яке класне відчуття.
Гноми
Того року не встигла стати власницею гномів в JYSK, їх швидко купили взагалі всіх, тому цього року працюю на випередження. Маю аж двох. Дуже мені хотілось. Кажу мужику:
— Добре бути дорослим. Захотів купити собі гнома — купив гнома. Захотів випити вина — випив вина. Захотів пограти в гру — сів та пограв.
— Точно. А не тільки ‘Захотів заплатити за квартиру — заплатив за квартиру‘.
Це взяла свічку з ароматом та подушку на робоче крісло. А заходила взагалі-то за килимком для ванни. Його теж взяла.
Слобожанський діалект
У Ідеї Олександрівни вийшло нове відео про слобожанський діалект. Дивитись дуже цікаво, видно, що зроблено велику роботу, при цьому ролик не нудний, з прикладами, фрагментами відео та зрозумілими категоріями.
На Ідею підписалась після марафону української мови Андрія Шимановського, вона була однією з викладачів. Лекція промайнула швидко та надзвичайно цікаво, дуже рада, що таким чином знайшла канал.
Субтитри у відео тільки автоматичні.
Міні-новини
Питання у мене. Чи знаєте ви інші розсилки українською? Такі, як ця. Не дайджести новинних сайтів, не оновлення блогів, а саме листи. Знаю дві: Листи самій собі та BondarDaily. Але дуже цікаво, чи є ще хтось, окрім нашої маленької компанії :) Якщо ви читаєте когось ще, порекомендуйте мені в телеграмі, будь ласка.
Почала читати Пратчетта, мені дуже подобається. І як написано, і всі ці дрібні та дотепні мовні оберти, і сюжет. Читаю ‘Морт‘, тепер хочу почитати інші частини, які вже встигли перекласти. Або спробувати прочитати хоча б одну з його книжок англійською.
Взяла участь у конкурсі в інстаграмі, магазин рослин обирав амбасадора. Не виграла, але тепер маю класну фоточку з частиною своїх рослинок.
Замовила вітаміни на iHerb. Ми п’ємо курс весною та восени, але цього року весну пропустили. Кажу мужику:
— Там запропонували комплекс проти стресу на додачу до замовлення, я взяла.
— А що, вони не додають комплекс проти стресу за замовчуванням всім замовленням в Україну? Вони там новини не читають?
Рубрика для жартів або гарних картиночок
New employee
Старе, але досі чудове відео від LinkedIn, яке показує, як можуть розвиватись ‘ідентичні‘ співробітники у різних умовах. Звичайно, зараз потрібно залишати знижечку за офіс — багато хто працює віддалено тимчасово чи постійно. Відео більше чьотирьох років, ще доковідна та довоєнна епоха. На мій погляд, тепер навіть складніше, адже командам потрібно підтримувати зв’язок один з одним при умові віддаленої роботи.
Я влаштувалась на нинішню роботу вже після активної фази пандемії, тому встигла повідвідувати офіс. Потім ми переїхали в новий, ходила в нього один-два дні на тиждень. Зараз він на паузі і, якщо чесно, я дуже скучила. У нас чудовий, затишний та охайний простір.
Але якимось чином нам вдається не втрачати зв’язок з командою. У листопаді святкуємо 20 років компанії, мені вже подобаються заплановані активності, сподіваюсь, це теж допоможе відчути себе частиною родини OWOX. До речі, у нас є відкрита вакансія Sales Representative, якщо вам цікаво.
І, власне, відео:
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6441226821252968448/
Підтримка розсилки
Буду залишати у цьому розділи реферальні посилання та усілякі монобанки, за допомогою яких можна підтримати розсилку.
Refind: сервіс відправляє кожного дня посилання на статті за вибраними темами. Теми, кількість щотижневих листів та час отримання ви обираєте самостійно. Посилання для реєстрації: https://refind.com/toytake?invite=b26c0c5e6b
Виявляється, набрати 20 рефералів — найскладніше завдання у світі, тому завжди буду публікувати це посилання першим. Дякую, що використовуєте його!DuoCards: застосунок для вивчення англійських слів методом інтервальних повторень. Якщо зареєструєтесь за посиланням, отримаєте місяц преміум-доступу: https://app.duocards.com/i/e3844e0bf2ad
Reclaim: сервіс, за допомогою якого я керую своїми календарями та розкладом. Посилання для реєстрації: https://reclaim.ai/r/s/PnKnF
iTalki: сервіс для пошуку вчителя іноземної мови. Якщо зареєструватися за посиланням, ви отримаєте 5$ на рахунок для сплати уроків: https://www.italki.com/i/ref/GdfGec
Книжкові акції
Я поки тримаюсь, але ці книжкові скоро мене доб’ють. Вдома ціла поличка нечитанного, що ж ви робите!
У Видавництві Старого Лева з 4 по 11 листопада великий розпродаж на паперові видання: https://starylev.com.ua/promotion/megarozprodaz-vid-starogo-leva
Книголав святкує день народження і проводить акцію 1+1=3 з цього приводу до 13 листопада: https://knigolove.ua/#actions
Vivat теж знущається і проводить 1+1=3 до 10 листопада: https://vivat-book.com.ua/aktsii/1-1-3/
Тепер робіть з цим, що хочете.
На смерть ворогам
Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/
Фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page
United24: https://u24.gov.ua/
Вишибанки: https://vyshybanky.com/
Все буде Україна 🇺🇦
Привіт. Я ще підписана на розсилку Макса Іщенка (засновника Dou) Startups are hard